albin.com.pl

Profesjonalne zabezpieczenie przed wilgocią w budynkach

W naszym życiu codziennym łatwo pomijamy ważność ochrony budynków. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, jak istotne jest zabezpieczenie przed wilgocią. Bez odpowiedniej ochrony grozi nam wiele problemów, włączając w to rozwój grzybów oraz pleśni. Może to zaszkodzić nie tylko konstrukcji budynków, ale także zdrowiu ludzi. Jako eksperci z branży hydroizolacji, chcemy podzielić się z Wami rozwiązaniami ULTRAMENT. Dzięki nim zapobiegniecie Państwo wielu nieprzyjemnym sytuacjom1.

Kluczowe wnioski

 • Produkty ULTRAMENT zapewniają skuteczną ochronę przed wilgocią i pleśnią
 • Szeroki asortyment płyt budowlanych umożliwia różnorodne zastosowania
 • Innowacyjne systemy iniekcyjne pozwalają na bezinwazyjne osuszanie murów
 • Kompleksowe hydroizolacje dopasowane do rodzaju konstrukcji i warunków gruntowych
 • Profesjonalne doradztwo i szkolenia dla wykonawców i sprzedawców

Wprowadzenie do problematyki wilgoci w budynkach

Wilgoć to duże zmartwienie dla wielu domów i miejsc użyteczności publicznej2. Może uszkodzić budynki i odbijać się negatywnie na zdrowiu ludzi2.

Przyczyny powstawania wilgoci

Wilgoć kapilarna to powszechny problem w budownictwie3. Powstaje, kiedy materiały budowlane stykają się z mokrym gruntem. To częste w starych budynkach, gdzie izolacja fundamentów może być niewłaściwa3.

Można zauważyć ją po zaciekach na ścianach, odpadającym tynku i po pleśni3.

Skutki wilgoci dla konstrukcji i zdrowia mieszkańców

Wilgoć szkodzi budynkom, powodując różne uszkodzenia strukturalne4. Mieszkańcy narażeni na takie warunki mogą mieć problemy ze zdrowiem2.

Usunięcie wilgoci kapilarnej wymaga specjalistycznych rozwiązań i nowoczesnych technologii3.

Wczesne wykrycie wilgoci i natychmiastowa reakcja ratuje budynek przed dużymi stratami3. Decydująca jest także dobra izolacja, która zapobiega problemom z wilgocią3.

PrzyczynaSkutek
Wilgoć kapilarnaUszkodzenie konstrukcji, rozwój pleśni i grzybów, negatywny wpływ na zdrowie
Nieszczelności w instalacjachZawilgocenie ścian, stropów, pojawienie się wykwitów solnych
Wnikanie wody opadowej lub gruntowejZagrożenie dla konstrukcji, konieczność renowacji

“Wczesne rozpoznanie problemu i skuteczne działania mogą zapobiec poważnym uszkodzeniom i kosztownym naprawom w budynku.”

3

ULTRAMENT – specjalistyczne rozwiązania przeciwwilgociowe

ULTRAMENT to marka specjalistycznej chemii budowlanej. Należy do niemieckiej firmy MC-Bauchemie. Oferuje wysokiej jakości produkty do ochrony przed wilgocią5.

Firma ma ponad 20 lat doświadczenia na polskim rynku. Dzięki badaniom i rozwojowi, tworzy unikalne rozwiązania. Są to produkty hydroizolacyjne, osuszające i renowacyjne.

Produkty ULTRAMENT chronią powierzchnie przed wilgocią. Zapobiegają zawilgoceniom i grzybom. Są trwałe i niezawodne, zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom budynków.

W ofercie ULTRAMENT znajdują się różne produkty:

 • Hydroizolacje fundamentów, ścian i tarasów
 • Systemy do osuszania zawilgoconych murów
 • Środki do renowacji dachów i balkonów
 • Kleje, fugi i impregnaty do płytek ceramicznych i kamiennych

Produkty ULTRAMENT to kompleksowe rozwiązania przeciwwilgociowe. Oferują ochronę na długie lata.

“Nasze specjalistyczne rozwiązania ULTRAMENT to gwarancja skutecznej ochrony przed wilgocią i jej szkodliwymi skutkami.”

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i doświadczenia w dziedzinie chemii budowlanej. Numer telefonu: 798696119, email: biuro@albin.com.pl, firma: ALBIN Usługi Remontowe.

Sucha zabudowa z płytami budowlanymi ULTRAMENT

Płyty budowlane ULTRAMENT to doskonałe rozwiązanie do suchej zabudowy. Zabezpieczają przed wilgocią i pleśnią. Są cenione przez specjalistów za wysoką jakość6.

Ochrona przed wilgocią i pleśnią

ULTRAMENTy są materiałem odpornym na wilgoć. Chronią przed pleśnią, niwelując jej rozwój. Dzięki właściwościom hydrofobowym zapewniają ochronę konstrukcji6.

Szerokie możliwości zastosowania

Płyty ULTRAMENT pasują do wielu zastosowań, różnią się rozmiarami i grubościami. Nadają się do wyrównywania powierzchni, budowy mebli i wielu innych. Są uniwersalne w suchej zabudowie6.

Są idealne zarówno do remontów, jak i nowych budów. Zapewniają długotrwałą ochronę. Pozwalają na stworzenie atrakcyjnej, funkcjonalnej przestrzeni6.

Chcesz dowiedzieć się więcej o płytach ULTRAMENT? Skontaktuj się z nami. Pomożemy dostosować materiał do Twoich potrzeb6.

Numer telefonu: 798696119
Email: biuro@albin.com.pl
Nazwa: ALBIN Usługi Remontowe

Systemy do osuszania murów i ścian

Walka z wilgocią w budynkach to misja dla specjalistycznych systemów. ULTRAMENT oferuje kompleksowe rozwiązania na usuwanie wilgoci. Możemy pomóc nie tylko z zewnątrz, ale i z wewnątrz budynku. Pracujemy bez uszkadzania struktur. Iniekcje krystaliczne tworzą na przykład trwałą bariere, która chroni przed wilgocią.

Iniekcje krystaliczne

Iniekcje krystaliczne to skuteczna technika na osuszanie budynków. Walczą z wilgocią pochodzącą z podłoża. 1 Działają przez nawiercenie i wstrzyknięcie specjalnego preparatu. To rozwiązanie stopuje wilgoć i jest trwałe.

Izolacje wewnętrzne i zewnętrzne

ULTRAMENT oferuje także izolacje wewnętrzne i zewnętrzne. Izolacja pozioma z masywnych płyt ma wiele zalet. Jest odporna na uszkodzenia i zapewnia ochronę przed wilgocią. 3 Zakładanie takiej izolacji tylko 3 dni. 3 Koszt zależy od metrażu izolowanej powierzchni, nie tylko od jej wilgotności czy grubości. 3

Metody ULTRAMENT dają doskonałą ochronę przed wilgocią. Nie niszczą konstrukcji budynku. Zapewnia to komfort i bezpieczeństwo jego mieszkańcom.

Interesuje cię więcej na temat systemów do osuszania? Zadzwoń7 lub napisz do nas8. Stawiamy na kompleksowe i efektywne działanie w walce z wilgocią.

Hydroizolacje fundamentów

Zabezpieczenie fundamentów przed wilgocią jest bardzo ważne. To zapewnia trwałość budynku i bezpieczeństwo jego mieszkańców. Ale złe lub brak hydroizolacji może grozić uszkodzeniem budowlanego materiału i zdrowiem ludzi9.

Folie kubełkowe i tworzywa sztuczne mogą szybko ulec uszkodzeniom. Dlatego dobór dobrej hydroizolacji, pasującej do fundamentów i warunków podłoża, jest kluczowy9.

Izolacje bitumiczne lekkie, średnie i ciężkie

Firma ULTRAMENT ma wiele rodzajów hydroizolacji bitumicznych. Są lekkie, średnie oraz ciężkie pod dużym ciśnieniem10.

Wybór izolacji zależy od warunków na budowie. Ważne jest, aby izolacja była efektywna i trwała w ochronie przed wodą9.

Przepuszczalność gruntu jest istotna – piaski i żwiry przepuszczają wodę, a iły i gliny są szczelne11. Dlatego na gruntach przepuszczalnych warto użyć dobrej hydroizolacji. A na tych mniej przepuszczalnych – izolację przeciwwodną oraz drenaż11.

ULTRAMENT ma izolacje lekkie i ciężkie z wysokiej jakości materiałów. Zapewniają ochronę przed wodą, niezależnie od podłoża10.

Skorzystaj z naszego doświadczenia w doborze hydroizolacji. Nasi specjaliści pomogą wybrać najlepsze rozwiązania dla twojej inwestycji10.

Numer telefonu: 798696119

Email: biuro@albin.com.pl

Nazwa: ALBIN Usługi Remontowe

Renowacja i naprawa dachów

Marka ULTRAMENT oferuje wiele produktów do renowacji i naprawy pokryć dachowych. Są one bardzo odporne na złe warunki atmosferyczne. Korzystają z nowoczesnych technologii, co pomaga chronić dachy przed wilgocią, deszczem i promieniowaniem UV12.

W ofercie znajdują się między innymi płynne membrany dachowe. Mają one wysoką refleksyjność, sięgającą nawet 82%13. Są także bardzo elastyczne, mogą się rozciągać aż o 900%13.

Niezależnie od materiału, z jakiego zrobione jest pokrycie – blachy, papy czy ceramiki – nasze membrany natryskowe są dobrym rozwiązaniem. Pozwalają one na szybką renację dachu, co może przedłużyć jego żywotność nawet o 25 lat13.

Dzięki bezspoinowej aplikacji, odnowienie dachu jest prostsze i tańsze. Nasza chemia budowlana chroni dach przed złą pogodą12.

Specjaliści z ULTRAMENT podpowiedzą, jak dokładnie odnowić dach. Polecają używanie najlepszych dostępnych materiałów14. Techologie, jak bezpowietrzny natrysk hydrodynamiczny, ułatwiają naprawę dachu13.

WłaściwośćWartość
Refleksyjność promieni słonecznychPowyżej 82%
Rozciągliwość płynnej membranyNawet 900%
Przedłużenie żywotności pokryciaNawet 25 lat

Profesjonalna naprawa dachów nieszczelnych z użyciem produktów ULTRAMENT zapewnia długotrwałą ochronę. Osiągniesz też oszczędności na konserwacji13.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Nasi eksperci chętnie udzielą Wam informacji14.

Dane kontaktowe:

numer telefonu: 798696119
email: biuro@albin.com.pl
nazwa: ALBIN Usługi Remontowe

renowacja i naprawa dachów

“Kompleksowa renowacja dachu to gwarancja długotrwałej ochrony, oszczędności i zwiększenia wartości nieruchomości.”

Profesjonalne zabezpieczenie przed wilgocią w budynkach tarasów i balkonów

Wilgoć to nieodłączny wróg tarasów i balkonów. Grozi poważnymi szkodami i zagraża zdrowiu. Firma15 ULTRAMENT oferuje skuteczne rozwiązania. Chronią one te przestrzenie i zapewniają długą żywotność.

Nasze produkty to nie tylko hydroizolacje tarasowe. Oferujemy także produkty do okładzin tarasowych. To kleje, fugi oraz środki do pielęgnacji.

Każdy taras lub balkon jest inny15. Dlatego dopasowujemy nasze rozwiązania do jego unikalnych potrzeb. Stawiamy na najwyższą jakość, wybierając elastyczne membrany hydroizolacyjne. Można im zaufać przez nawet 100 lat, są odporności na wiele szkodliwych czynników.

Zajmujemy się nowymi inwestycjami oraz renowacjami tarasów i balkonów1. Nasza hydroizolacja jest kompleksowa. Obejmuje oczyszczanie powierzchni, naprawy ubytków i nałożenie izolacji. Ważne jest zabezpieczenie całego obszaru, a nie tylko części.

15 Nasze membrany są elastyczne w zastosowaniu. Dostępne w różnych formach, ułatwiają montaż. Można je kłaść luźno, mocować mechanicznie lub przyklejać. Taka izolacja nie tylko chroni, ale też wzmacnia taras lub balkon.

Pomagamy też w wyborze najlepszych produktów do okładzin. Dzięki kompleksowej ofercie, upiększymy i zabezpieczymy Twój taras. Nasze produkty są dostępne w wielu kolorach, by dokładnie pasować.

Skontaktuj się z nami pod numerem 798696119 lub adresem email biuro@albin.com.pl. Nasi eksperci z firmy ALBIN Usługi Remontowe doradzą i pomogą wybrać idealne rozwiązania dla Ciebie151617.

Kleje, fugi i impregnaty do okładzin ceramicznych i kamiennych

ULTRAMENT to lider w oferowaniu produktów ochraniających powierzchnie. Specjalizujemy się w klejach, fugach i impregnatach. Są one idealne dla każdego typu okładzin, takich jak ceramika czy kamień.

Ochrona przed zabrudzeniami i osadzaniem wilgoci

Impregnaty firmy ULTRAMENT zabezpieczają powierzchnie przed wodą i wilgocią. Zapobiegają roślinom szkodników. Dzięki nim, materiały dłużej zachowują swój oryginalny wygląd.

Ich stosowanie polega na dwukrotnym nałożeniu. Jeśli materiał chłonie dużo wody, potrzebna jest dodatkowa warstwa18. Najlepiej impregnować 2 tygodnie po ułożeniu okładziny, gdy klej już schnie18.

Proces impregnacji jest prosty, ale czasochłonny. Trwa od 1 do 4 godzin między warstwami18. Aby impregnacja była skuteczna, należy ją powtarzać rokrocznie18.

Impregnaty blokują wodę i chronią materiały. Dla elewacji, zatrzymują wodę i grzyby. Wybierz odpowiedni impregnat dla swojego materiału18.

W ofercie ULTRAMENT znaleźć można fuge Ultracolor Plus. Jest idealna do zastosowań zewnętrznych i w miejscach publicznych. Zapewnia trwałość kolorów i odporność na warunki atmosferyczne19.

Sklep ULTRAVENT oferuje skuteczne impregnaty dla kamienia. Wybierz coś odpowiedniego dla siebie18.

Przedział cenowyLiczba produktów
0,00 zł – 24,99 zł1
50,00 zł – 74,99 zł4
75,00 zł – 99,99 zł7
100,00 zł – 124,99 zł5
125,00 zł – 149,99 zł6
150,00 zł – 174,99 zł2
175,00 zł – 199,99 zł4
200,00 zł – 224,99 zł1
225,00 zł – 249,99 zł1
250,00 zł – 274,99 zł10

Impregnaty zastosowane na kamieniu mogą działać nawet kilka lat20. Ich używanie to ochrona przed szkodliwymi czynnikami, jak promieniowanie UV. Umożliwiają one łatwiejsze czyszczenie20.

Podkreślają kolor kamienia i płytek dekoracyjnych20.

Nasza firma ma bogatą ofertę klejów, fug i impregnatów. Zobacz je na ultrament.pl lub skontaktuj się z nami pod numerem 798 696 119 lub emailem biuro@albin.com.pl. Z chęcią pomożemy wybrać najlepsze produkty dla Twojego projektu.

kleje, fugi i impregnaty do okładzin ceramicznych i kamiennych

Kompleksowe doradztwo i szkolenia ULTRAMENT

Marka ULTRAMENT to więcej niż dobre produkty. Oferujemy tu doradztwo techniczne, które jest na miarę twoich potrzeb. Nasi eksperci pomogą ci od pierwszej oceny, przez wybór materiałów, aż do zakończenia prac21.

Nasi eksperci zadbają, by wszystko poszło gładko i bez problemów.

Szkolenia praktyczne to także domena ULTRAMENT. Skierowane są one do wykonawców i sprzedawców. Dzięki nim, zdobędziesz pełną wiedzę o naszych produktach21.

Regularnie organizujemy zajęcia, na których możesz nauczyć się nowych rzeczy i umiejętności. To doskonała okazja, by samemu je wypróbować, a potem polecić je innym.

Nasza obsługa klienta to nie tylko dobre produkty. ULTRAMENT oferuje też wsparcie techniczne i praktyczne szkolenia. Nasz cel to, abyś mógł maksymalnie wykorzystać nasze rozwiązania, niezależnie od wielkości twoich prac21.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Zadzwoń pod numer 798696119 albo napisz na biuro@albin.com.pl. Zawsze chętnie służymy pomocą i radą, jesteśmy tu dla ciebie.

Wniosek

Marka ULTRAMENT, część firmy MC-Bauchemie, ma kompleksowe rozwiązania na zabezpieczenie budynków przed wilgocią. Dzięki lata praktyki i stałemu rozwojowi, oferuje najwyższej jakości produkty. Te produkty chronią budynki przed zniszczeniami, które spowodowane są wilgocią22.

ULTRAMENT używa nowoczesnych technologii w swoich produktach hydroizolacyjnych. Technologie te są bardziej trwałe i efektywne od tych tradycyjnych. Takie firmy jak Sika, Soprema czy Bauder uważane są przez fachowców za liderów w tej branży. Ich materiały wspierają rozwój rynku22.

Zabezpieczenie budynku hydroizolacją od ULTRAMENT to gwarancja długoterminowej ochrony. Takie działanie zmniejsza także koszty późniejszych napraw. Daje to ludziom spokój na długie lata22. Koszty inwestycji w Polsce sięgają od kilku do kilkuset złotych za metr kwadratowy23. Wybór odpowiednich materiałów i ich aplikacji ma kluczowe znaczenie. Decyduje to o efektywności, trwałości i kosztach tego projektu23.

FAQ

Jakie są główne przyczyny powstawania wilgoci w budynkach?

Wilgoć w budynkach może być spowodowana przez nieszczelności, uszkodzone izolacje i działanie wody. Może także pochodzić od opadów lub wód gruntowych.

Jakie są skutki wilgoci dla konstrukcji budynku i zdrowia mieszkańców?

Wilgoć może uszkodzić budynek i sprzyja rozwojowi grzybów. To z kolei może źle wpływać na zdrowie osób w mieszkaniach.

Jakie produkty ULTRAMENT zapewniają kompleksową ochronę przed wilgocią?

ULTRAMENT ma mnóstwo produktów, które chronią przed wilgocią. To m. in. płyty, systemy do iniekcji, hydroizolacje, momenty na dachy, a także różne produkty do klejenia i pielęgnacji.

Jakie zastosowanie mają płyty budowlane ULTRAMENT?

Płyty ULTRAMENT są świetnym zabezpieczeniem przed wilgocią. Mozna je stosować m. in. do wyrównywania ścian, na podłogi, czy do tworzenia mebli łazienkowych.

Jak ULTRAMENT pomaga w osuszaniu zawilgoconych murów bez naruszania konstrukcji budynku?

System ULTRAMENT pozwala osuszać mury bez niszczenia konstrukcji. Nie trzeba przy tym skubać ścian.

Jakie rozwiązania hydroizolacyjne ULTRAMENT są dostępne dla fundamentów?

Dla fundamentów, ULTRAMENT ma różne izolacje w zależności od potrzeb. Są to m. in. izolacje przeciwwodne lekkie, średnie i ciężkie, chroniące fundamenty.

Jakie produkty ULTRAMENT są przeznaczone do renowacji i naprawy dachów?

ULTRAMENT oferuje produkty do napraw dachów, które są bardzo odporne. Można ich używać nawet w deszczu i w niskich temperaturach.

Jak ULTRAMENT zabezpiecza tarasy i balkony przed wilgocią?

Do zabezpieczania tarasów i balkonów, ULTRAMENT oferuje hydroizolacje i produkty na okładziny. Są tam też środki do ich pielęgnacji.

Jakie produkty ULTRAMENT są przeznaczone do klejenia, czyszczenia i impregnacji okładzin ceramicznych i kamiennych?

Do okładzin, kafli i kamieni, ULTRAMENT ma specjalne kleje i czyszcziki. Oferuje także impregnaty, które chronią je przed zabrudzeniami.

Jakie wsparcie i doradztwo techniczne oferuje marka ULTRAMENT?

Marka ULTRAMENT nie oferuje tylko produktów. Zapewnia też wsparcie i doradztwo teknizne, dopasowane do potrzeb klienta. Szkoli wykonawców i sprzedawców.

Linki do źródeł

 1. https://budujemydom.pl/irbj/porady/31166-profesjonalne-systemy-zabezpieczenia-przed-woda-i-wilgocia – Profesjonalne systemy zabezpieczenia przed wodą i wilgocią
 2. https://www.bmw-shox.pl/czy-iniekcja-krystaliczna-jest-skuteczna-analiza-preparatu-suchy-dom-professional – Czy iniekcja krystaliczna jest skuteczna? Analiza preparatu Suchy Dom Professional | Medycyna, Dieta, Zdrowie i Edukacja!
 3. https://suchaposadzka.pl/blog/wilgoc-kapilarna – Jak skutecznie zwalczyć wilgoć kapilarną w budynku? Wskazówki i metody eliminacji wilgoci
 4. https://www.izolacje.com.pl/artykul/fundamenty/263945,technologia-wykonywania-iniekcji-cisnieniowej-w-budowlach – Technologia wykonywania iniekcji ciśnieniowej w budowlach
 5. https://www.izolacje.biz/pl,izolacja_fundamentow,katalog-firm,g,2,5 – Izolacje, Izolacja fundamentów – izolacje.biz
 6. https://drypol.pl/uslugi/diagnostyka-i-pomiary/ – Diagnostyka i pomiary
 7. https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/570-osuszanie-scian-uznane-metody – Jakie są metody osuszania ścian domu?
 8. https://www.technologie-budowlane.com/AQUASTOP_system_osuszania_budynkow-3-201-108_21.html – AQUASTOP – system elektrofizycznego osuszania budynków
 9. https://www.pl.weber/jak-chronic-dom-przed-woda-i-wilgocia-skuteczna-hydroizolacja-fundamentow – Jak chronić dom przed wodą i wilgocią? Skuteczna hydroizolacja fundamentów
 10. https://izosystems.pl/691-hydroizolacja-fundamentow – Hydroizolacja fundamentów
 11. https://ekodocieplenia.com/hydroizolacja-fundamentow-jak-zabezpieczyc-sciany-piwnic-przed-woda/ – Hydroizolacja fundamentów. Jak zabezpieczyć ściany piwnic przed wodą? – Ekodocieplenia
 12. https://welldom.com.pl/renowacja-dachu/ – Renowacja dachu Śląsk – kompleksowe odnowienie dachu
 13. https://kedziorahydroizolacje.pl/naprawa-dachu/ – Naprawa dachu z papy i blachy, starego dachu | Kędziora Hydroizolacje
 14. https://www.dachmagbud.pl/uslugi/budowa-i-renowacja-dachow – Budowa i Renowacja Dachów | MAGBUD – Projektowanie, Budowa, Renowacja Dachów | Dolny Śląsk
 15. https://epdmmembrany.pl/izolacja-tarasu-izolacja-balkonu/ – Izolacja tarasu i izolacja balkonu – jakie materiały wybrać? – Membrany hydroizolacyjne EPDM
 16. https://www.noxan.pl/pokrycia-dachowe/uszczelnianie-tarasu-balkonu-malowanie-zywica.html – Hydroizolacja balkonu, tarasu – izolacja, uszczelnienie
 17. https://ekodocieplenia.com/hydroizolacja-balkonu-wykonanie/ – Hydroizolacja balkonu wykoananie z gwarancją- Ekodocieplenia
 18. https://viverto.pl/impregnaty/ – Impregnaty do elewacji, kamienia naturalnego i dekoracyjnego – Ceny, Opinie – sklep Viverto.pl
 19. https://www.sanier.pl/produkt/ultracolor-plus/ – Ultracolor Plus – SANIER™
 20. https://klink.pl/dodatki/materialy-specjalistyczne/ – Impregnaty i hydroizolacja tarasu czy balkonu – materiały specjalistyczne do izolacji wodnej sklep internetowy Klink.pl
 21. https://www.mc-bauchemie.pl/assets/downloads/brochures/PL Brochures/MC-Potęga.pdf – PDF
 22. https://legio24.pl/pl/651_artykuly-sponsorowane/129276_najnowsze-technologie-w-ochronie-przed-wilgocia-i-woda-w-budownictwie.html – Najnowsze technologie w ochronie przed wilgocią i wodą w budownictwie
 23. https://zabezpieczeniaprzeciwwilgociowe.pl/hydroizolacje-przeciwwilgociowe-i-przeciwwodne/ – Hydroizolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne – Zabezpieczenia przeciwwilgociowe

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top