albin.com.pl

Malowanie konstrukcji stalowych – nasza specjalność

Witajcie w świecie ochrony antykorozyjnej! Jesteśmy zespołem ALBIN Usługi Remontowe, specjalizującym się w zabezpieczeniach przemysłowych. Dajemy nowe życie starym mostom i obiektom. To, co robimy, to nie tylko praca, to nasza pasja.

Każda stalowa konstrukcja to dla nas wyzwanie. Ale przyjmujemy je z uśmiechem i chęcią, pokazując, co potrafimy.

Kompleksowa ochrona przemysłowa

Nasz zespół broni różne obiekty przed korozją. Od dużych mostów do zbiorników. Dbamy o ich zabezpieczenie, używając bezpiecznych farb w proszku. Dzięki temu konstrukcje są chronione, a środowisko pozostaje wolne od szkodliwych substancji1.

W swojej pracy stosujemy różne techniki. Takie jak malowanie farbami antykorozyjnymi, cynkowanie ogniowe i galwaniczne. Te działania wydłużają żywotność stali2.

Ochrona konstrukcji przed korozją

W ALBIN rozumiemy problem korozji na stalowych konstrukcjach. Dlatego oferujemy wiele zabezpieczeń, dopasowanych do potrzeb klientów. Nasze usługi to nie tylko malowanie. Obejmują także przeglądy i konserwację, pomagając walczyć z korozją3.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Możemy zadbać o trwałość Twoich konstrukcji stalowych. Telefon: 798696119, e-mail: biuro@albin.com.pl.

Kluczowe Informacje

 • Specjalizujemy się w kompleksowej ochronie antykorozyjnej
 • Stosujemy nowoczesne technologie malowania przemysłowego
 • Oferujemy zabezpieczenia dla różnorodnych konstrukcji stalowych
 • Zapewniamy regularne przeglądy i konserwację
 • Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego projektu
 • Kontakt: tel. 798696119, e-mail: biuro@albin.com.pl

Wprowadzenie do ochrony antykorozyjnej konstrukcji stalowych

Ochrona przed korozją to klucz do długowieczności konstrukcji ze stali. W ALBIN Usługi Remontowe podkreślamy, jak doniosłe jest stosowanie nowoczesnych powłok ochronnych. Dzięki nim konstrukcje przemysłowe pozostają w pełni sprawne.

Normy EN ISO 12944 podają systemy malarskie dla stali grubości 3 mm i więcej. Klasyfikacja korozyjności obejmuje od C1 do C5-M45. Liczy się także rodzaj otoczenia, takie jak wilgotne środowiska przemysłowe lub miejsca nadmorskie.

Dobór farby zabezpieczającej zależy od otaczającego środowiska. Zgodnie z ISO 12944-5 mamy wiele rodzajów gruntów, na przykład epoksydowe czy akrylowe. W naszej firmie dbamy o to, by dostosować zabezpieczenie do konkretnych wymagań projektu.

Przy ochronie metali nie opieramy się tylko na malowaniu. W zabezpieczeniu podziemnych zbiorników czy rurociągów pomagają systemy katodowe. Są idealne tam, gdzie występują prądy błądzące6.

Profesjonalna ochrona antykorozyjna przełoży się na trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji stalowych.

Trwałość powłok ocenia się w trzech kategoriach: L (do 7 lat), M (7-15 lat) i H (15-25 lat)5. W ALBIN Usługi Remontowe dążymy do maksymalnej trwałości zabezpieczeń, dostosowanych do potrzeb naszych klientów.

Kategoria korozyjnościPrzykładowe środowiskoZalecana ochrona
C1 – bardzo niskaOgrzewane budynkiStandardowe farby
C3 – średniaObszary przemysłowePowłoki epoksydowe
C5-M – bardzo wysoka (morska)Strefy przybrzeżneSystemy wielowarstwowe

Jeśli interesuje Cię skuteczna ochrona antykorozyjna, zadzwoń pod numer 798696119 lub napisz maila na biuro@albin.com.pl. Chętnie omówimy, jak ochronić Twoją konstrukcję stalową.

Kompleksowe usługi malowania konstrukcji stalowych

W ALBIN Usługi Remontowe oferujemy szeroki zakres usług malowania. Specjalizujemy się w malowaniu hal przemysłowych i innych dużych obiektów. Nasze prace zapewniają trwałą ochronę przed korozją i złą pogodą7.

Przygotowanie powierzchni przed malowaniem

Przed malowaniem powierzchnie starannie przygotowujemy. Usuwamy zanieczyszczenia, rdzę i stare farby. Używamy do tego śrutowania i piaskowania, dzięki czemu prace wychodzą nam dobrze i skutecznie7. Mamy na to ponad 35 lat doświadczenia8.

Dobór odpowiednich technologii czyszczenia

Wykorzystujemy technologie czyszczenia przyjazne dla środowiska. Posiadamy halę produkcyjną i malarnię wielkogabarytową. To pozwala nam na wysoką jakość świadczonych usług8.

Malowanie konstrukcji stalowych

Zastosowanie nowoczesnych zestawów malarskich

Malujemy za pomocą nowoczesnych technik. Oferujemy malowanie natryskowe farbami epoksydowymi i poliuretanowymi w wielu kolorach. Dostosowujemy się do potrzeb klienta. Nasze usługi zawierają też cynkowanie ogniowe i galwanizację, dające ochronę przed korozją.

Specjalizujemy się także w ochronie przeciwpożarowej. Używamy zaawansowanych systemów ogniochronnych. Chronią one konstrukcje stalowe przed wysoką temperaturą w czasie pożaru7.

Pracuje u nas 20 doświadczonych specjalistów. Zapewniamy profesjonalne usługi. Regulowanie kontrolujemy stan techniczny obiektów, co zwiększa ich bezpieczeństwo i trwałość8. Możesz się z nami skontaktować, aby otrzymać bezpłatną wycenę przez telefon 798696119 lub e-mail: biuro@albin.com.pl789.

Specjalistyczne metody zabezpieczania antykorozyjnego

W ALBIN Usługi Remontowe dbamy o skuteczną ochronę antykorozyjną stali. Oferujemy wiele technik, które zabezpieczają ją przed korozją.

Czyszczenie mechaniczne, strumieniu-ścierne oraz hydrodynamiczne to kroki, które przygotowują stal do ochrony. Dzięki nim, usuwamy rdzę i stare powłoki10.

W naszej pracy korzystamy z urządzeń firm Wagner i GRACO do aplikacji powłok. Dzięki nim, ochrona antykorozyjna jest równomierna i bardzo trwała11.

Specjalizujemy się także w zabezpieczaniu betonu, ochronie dachów i antypożarowych powłokach na konstrukcjach stalowych. Dobieramy inhibitory i powłoki indywidualnie do każdego projektu12.

Profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne to inwestycja w trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji stalowych.

Jeśli potrzebujesz ochrony antykorozyjnej, zadzwoń do nas lub napisz. Numer telefonu: 798696119, email: biuro@albin.com.pl

Metoda zabezpieczeniaZastosowanieTrwałość
Metalizacja natryskowaKonstrukcje staloweDługoterminowa
Powłoki epoksydoweZbiorniki, rurociągi5-10 lat
GalwanizacjaDrobne elementy10-20 lat

Ochrona antykorozyjna – kluczowy element trwałości konstrukcji

Zabezpieczenia antykorozyjne to klucz dla długiego życia stalowych konstrukcji. W ALBIN Usługi Remontowe, działamy profesjonalnie, chroniąc metale. Nasze kwalifikacje pozwalają na wybór najlepszych rozwiązań, zwiększając trwałość inwestycji.

Korzyści wynikające z profesjonalnego zabezpieczenia

Dobra ochrona antykorozyjna dłużej utrzymuje nasze budowle. Stosując testowane powłoki i inhibitorami korozji, blokujemy degradację. Dzięki temu, konstrukcje są trwałe nawet w trudnych warunkach13.

Zabezpieczenia antykorozyjne

Rodzaje powłok antykorozyjnych

Oferujemy różne farby i powłoki ochronne do wyboru. Większość z nich, jak farby i powłoki cynkowe, skutecznie zapobiega korozji. Dobieramy je pod kątem stali i warunków, zapewniając najlepszą ochronę.

Typ powłokiZastosowanieSkuteczność
Farby epoksydoweKonstrukcje przemysłoweWysoka
Powłoki cynkoweElementy narażone na warunki atmosferyczneBardzo wysoka
Lakiery akryloweWykończenia dekoracyjneŚrednia

Dobór odpowiednich inhibitorów korozji

Inhibitory korozji są kluczowe w zatrzymywaniu degradacji. Skuteczne to na przykład sole cyny i krochmal. Stosujemy je z precyzją, dopasowując do potrzeb konkretnego projektu14.

W ALBIN Usługi Remontowe wprowadzamy nowoczesne metody ochrony antykorozyjnej. Używamy stopów metali, które lepiej odpierają korozję. Skutecznie chronimy metale przed zniszczeniem. Zachęcamy do kontaktu, by omówić, jak zabezpieczyć Państwa projekt14.

Malowanie przemysłowe – nasze doświadczenie i specjalizacja

Firma ALBIN ma długie lata doświadczenia w malowaniu przemysłowym. Specjalizujemy się w malowaniu hal i ochronie antykorozyjnej. Pracujemy na terenie całej Polski, dbając zwłaszcza o duże konstrukcje stalowe.

Używamy tylko najnowszych technologii. Do malowania stosujemy farby Teknos, znanej firmy. Teknos jest liderem w tworzeniu innowacyjnych produktów do ochrony powierzchni15.

Nasze usługi obejmują wiele kroków:

 • Przygotowanie powierzchni
 • Wybór najlepszych farb
 • Nanośenie powłok ochronnych
 • Sprawdzanie jakości pracy

Stawiamy na wysokiej jakości produkty. Używamy farb Rafil, które dobrze ochronią przed rdzą. Nasze doświadczenie pozwala dobierać rozwiązania dla różnych powierzchni16.

Typ usługiZastosowanieKorzyści
Malowanie hal przemysłowychDuże powierzchnie metaloweOchrona antykorozyjna, estetyka
Zabezpieczanie konstrukcji stalowychMosty, wieże, zbiornikiWydłużenie żywotności, bezpieczeństwo
Renowacja powłokIstniejące obiekty przemysłowePrzywrócenie właściwości ochronnych

Nasz zespół stale się rozwija na szkoleniach i targach. Spajamy wiedzę z najnowszymi trendami w branży17. To pozwala nam oferować klientom innowacyjne rozwiązania ochrony antykorozyjnej.

Skontaktuj się z nami pod numerem 798696119 lub mailem: biuro@albin.com.pl. ALBIN to pewność fachowego malowania przemysłowego.

Zabezpieczenia antykorozyjne dla różnych typów konstrukcji

W ALBIN Usługi Remontowe dbamy o ochronę antykorozyjną różnych konstrukcji stalowych. Zajmujemy się zabezpieczaniem mostów, wiaduktów, zbiorników, silosów i rurociągów18.

Mosty i wiadukty

Mosty i wiadukty stoją pod ciężką czujką pogody. Nasze malowanie zabezpiecza je na lata. Używamy tylko topowych farb dostosowanych do warunków środowiskowych.

https://www.youtube.com/watch?v=_J6VTZON1J8

Zbiorniki i silosy

Zbiorniki i silosy malujemy precyzyjnie. Do ochrony używamy farb silnych jak epoksydowe i poliuretanowe19. Dzięki temu konstrukcje lepiej radzą sobie z trudnymi warunkami.

Rurociągi i instalacje przemysłowe

Rurociągi i instalacje to nasza specjalność. Wybieramy systemy barw, które najlepiej do nich pasują. Dla konstrukcji w gorących miejscach używamy specjalnych farb.

Typ konstrukcjiZalecane zabezpieczenieGłówne korzyści
Mosty i wiaduktySystemy malarskie wg ISO 12944Długotrwała ochrona w zmiennych warunkach
Zbiorniki i silosyFarby epoksydowe i poliuretanoweOdporność na czynniki chemiczne i mechaniczne
Rurociągi przemysłoweFarby silikonowe i etylokrzemianoweOchrona w wysokich temperaturach

W ALBIN Usługi Remontowe oferujemy zabezpieczenia antykorozyjne na miarę. Zadzwoń lub napisz, żeby porozmawiać o swoim projekcie. Numer: 798696119, mail: biuro@albin.com.pl.

Technologie i sprzęt wykorzystywany w naszej pracy

ALBIN Usługi Remontowe to miejsce, gdzie używamy nowoczesnych technologii. Wykorzystujemy systemy plazmowe i laserowe Esab Cutting Systems. Pozwalają nam one dokładnie ciąć stal, co jest ważne w przygotowaniu konstrukcji.

Posiadamy specjalistyczny sprzęt do piaskowania. Dzięki niemu powierzchnia jest idealnie czysta przed malowaniem. Mamy też urządzenia do cynkowania. Pomagają one zabezpieczyć stal przed korozją.

Obróbka powierzchniowa konstrukcji stalowych

Inwestujemy w nowoczesną technologię galwanizacji. Dzięki temu możemy zapewnić trwałą ochronę przed korozją. Używamy również systemów malowania natryskowego, które dają trwałe pokrycie.

W 2022 roku top 100 producentów tworzyło konstrukcje za ponad 7 miliardów PLN20. To wsparcie zsilnie innowacyjne technologie, które również u nas znajdują zastosowanie.

Używamy nowoczesnego sprzętu do cynkowania. Dzięki niemu jesteśmy o 50% wydajniejsi niż inni. Oznacza to szybsze realizacje projektów i niższe koszty dla naszych klientów.

Nasz sprzęt spełnia najwyższe standardy. Ma wszystkie ważne certyfikaty, w tym UL®. To gwarantuje bezpieczeństwo i niezawodność naszego sprzętu21.

Zadzwoń do nas pod 798696119 lub napisz na biuro@albin.com.pl. Nasi specjaliści z chęcią odpowiadają na pytania o nasze technologie.

Proces realizacji projektów antykorozyjnych

W ALBIN Usługi Remontowe mamy podejście kompleksowe do ochrony antykorozyjnej. Nasze działania łączą sprawdzone metody z nowinkami technologicznymi.

Analiza potrzeb klienta

Zaczynamy od gruntownej analizy wymagań klienta. Sprawdzamy stan konstrukcji i warunki otaczające. Określamy też specyficzne oczekiwania. To na ich podstawie planujemy całą akcję, kierując się systemem Z-CIS22.

Opracowanie planu działania

Na podstawie zebranych danych, tworzymy detaliczny plan zabezpieczeń. Wybieramy odpowiednie metody, jak powłoki malarskie czy inhibitory korozji VCI22. Docieramy też do unikatowych potrzeb danej branży.

Realizacja prac zabezpieczających

Rusza faza malowania i aplikacji zabezpieczeń. Wykorzystujemy zaawansowane techniki, podobne do tych, co u steute. To obejmuje pasywację, gruntowanie i proszkowe lakierowanie23. Działania te gwarantują długotrwałą ochronę nawet w najcięższych warunkach.

Kontrola jakości i odbiór końcowy

Na końcu poddajemy wszystko surowej kontroli jakości. Testujemy wszystkie powłoki według surowych standardów, na przykład DIN EN ISO 922723. Cały czas monitorujemy, aby poprawiać nasze działania w ochronie antykorozyjnej22.

Dzięki naszemu ekspertyz i wszechstronnemu podejściu, Albin Usługi Remontowe zapewnia efektywną ochronę. Możesz zadzwonić pod numer 798696119 lub napisać na biuro@albin.com.pl, aby omówić twój projekt.

Dlaczego warto wybrać firmę ALBIN Usługi Remontowe?

Firma ALBIN ma długie lata wiedzy o ochronie antykorozyjnej. Od lat 50. uczymy się i rozwijamy, by oferować najlepsze usługi. Nasza pasja to poznawanie nowych technologii w malowaniu przemysłowym24.

Nasz zespół oferuje kompleksową ochronę dla konstrukcji stalowych. Korzystamy z najnowszych badań nad farbami epoksydowymi i poliuretanowymi. Od lat 60. wiadomo, że używając dobrych materiałów i metod, można powstrzymać korozję24.

Przez lata skupialiśmy się na jakości i nowoczesności naszych usług. Wykorzystujemy w praktyce wyniki długotrwałych badań nad powłokami takimi jak emalie czy mieszanki gumowe24. Dzięki temu tworzymy rozwiązania, które naprawdę działają.

Wybierając ALBIN Usługi Remontowe, stawiasz na profesjonalizm i doświadczenie poparte latami badań i praktyki w dziedzinie ochrony antykorozyjnej.

Skontaktuj się z nami, aby omówić Twój projekt:

 • Telefon: 798696119
 • E-mail: biuro@albin.com.pl

Wybierz ochronę antykorozyjną na najwyższym poziomie z ALBIN Usługi Remontowe.

UsługaKorzyści
Malowanie przemysłoweZwiększona trwałość, estetyczny wygląd
Zabezpieczenia antykorozyjneOchrona przed rdzewieniem, dłuższa żywotność konstrukcji
Dobór powłok ochronnychOptymalna ochrona dostosowana do środowiska pracy

Przykłady zrealizowanych projektów

W ALBIN Usługi Remontowe zajmujemy się ochroną antykorozyjną konstrukcji stalowych. Wykonujemy szereg projektów związanych z malowaniem. Pracujemy zarówno przy liniach wysokiego napięcia, jak i przy kominach.

Każdy projekt traktujemy indywidualnie. Dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klienta.

Niedawno wzrosły standardy jakości w naszej branży. Na przykład, siła przyczepności izolacji do rur stalowych zwiększyła się pięciokrotnie, z 35 N/cm do 180 N/cm25. To pokazuje, jak ważna jest ochrona antykorozyjna dzisiaj.

Malujemy także konstrukcje pod reklamowe bannery. Realizowaliśmy już wiele zleceń, używając nowoczesnych technologii i materiałów. Jeśli szukają Państwo ekspertów od antykorozyjnej ochrony, skontaktuj się z nami. Zespół ALBIN Usługi Remontowe odpowie na wszystkie pytania. Z przyjemnością przedstawimy naszą ofertę. Można do nas dzwonić pod numer 798696119 lub napisać na maila: biuro@albin.com.pl.

FAQ

Jakie rodzaje konstrukcji stalowych poddają się Państwo zabezpieczeniom antykorozyjnym?

Nasza firma dba o różne typy konstrukcji stalowych. Są to m.in. mosty, wiadukty i zbiorniki. Oferujemy ochronę dostosowaną do potrzeb każdego projektu.

Jakie metody przygotowania powierzchni przed malowaniem stosujecie?

Do przygotowania powierzchni stosujemy różne czyszczenia. Wybieramy techniki na podstawie konstrukcji i potrzeb. Działamy mechanicznie, strumieniowo-ścierne, oraz hydrodynamicznie.

W jaki sposób dobieracie zestawy malarskie i inhibitory korozji?

Wybieramy powłoki malarskie i inhibitory z najwyższą starannością. Uwzględniamy typ stali i warunki, w jakich będzie użytkowany projekt. Współpracujemy z zaufanymi producentami, między innymi CIN i Hempel.

Jakie nowoczesne technologie wykorzystujecie w procesie malowania konstrukcji stalowych?

Stosujemy nowoczesne technologie i sprzęt. Mamy do dyspozycji sprzęt do cięcia stali plazmowego i laserowego firmy Esab Cutting Systems. Używamy też specjalistycznego sprzętu do piaskowania i malowania. Dzięki temu nasze usługi są wysokiej jakości.

Jak przebiega proces realizacji projektów antykorozyjnych w Waszej firmie?

Najpierw dokładnie analizujemy potrzeby klienta. Następnie opracowujemy plan i działamy zgodnie z ustalonymi standardami. Całość kontrolujemy, by zapewnić wysoką jakość i minimalizować zakłócenia.

Jakie są korzyści wynikające z profesjonalnego zabezpieczenia antykorozyjnego?

Ochrona antykorozyjna z naszej strony zapewnia dłuższą żywotność konstrukcji. Redukuje również koszty związane z eksploatacją i konserwacją. Nasze rozwiązania chronią przed korozją, co przekłada się na trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji.

Linki do źródeł

 1. Farby antykorozyjne – kiedy należy ich używać? – SURFIN – farby proszkowe
 2. Antykorozja Radom | Najlepsza cena | ALPERS
 3. Antykorozja Żyrardów | Najlepsza cena | ALPERS
 4. Nowe wydanie serii norm EN ISO 12944
 5. Parametry wstępne i dobór systemu dla ochrony antykorozyjnej
 6. Ochrona katodowa jako jeden ze sposobów ochrony antykorozyjnej dla konstrukcji stalowych
 7. Malowanie konstrukcji stalowych – ADCleaning
 8. Zakład Robót Antykorozyjnych Frykar – kompleksowe usługi
 9. Naprawy i przeglądy konstrukcji stalowych – SASKERS
 10. Jak zabezpieczyć blachę przed korozją? — excor.pl
 11. Zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowych
 12. Farba antykorozyjna – C3 C4 C5 C5I C5M
 13. Powłoka antykorozyjna – systemy PCC | HydroBariera
 14. Jak ochronić metale przed powstającą korozją? – OCHRONA ANTYKOROZYJNA
 15. Nasza historia
 16. renowa24.pl – okna dachowe, tynki strukturalne, styropiany, kominy; hurtownia VELUX, FAKRO, CERESIT, TERMO ORGANIKA, SCHIEDEL
 17. Grupa RYWAL-RHC
 18. Norma ISO 12944 i ochrona antykorozyjna konstrukcji stalowych | Tikkurila
 19. Zabezpieczenie konstrukcji stalowych przed korozją
 20. Ochrona katodowa jako jeden ze sposobów ochrony antykorozyjnej dla konstrukcji stalowych
 21. Chłodzenie szaf sterowniczych za pomocą klimatyzatorów – RAControls
 22. Jak wdrożyć w swojej firmie ochronę antykorozyjną? — excor.pl
 23. Ochrona antykorozyjna
 24. AREK 50 lat kopia.xls
 25. Bierna ochrona antykorozyjna rur przewodowych

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top