albin.com.pl

Usługi termowizyjne – profesjonalna usługa w Polsce

W chłodny jesienny wieczór rodzina Kowalskich zasiadła w warszawskim mieszkaniu. Były opatuleni kocami, ale czuli, że coś z ogrzewaniem nie gra. Zdecydowali się na profesjonalne badanie, żeby znaleźć przyczynę. Okazało się, że termowizja trafnie wskazała problem.

W stolicy, usługi termowizyjne zyskują na popularności, zwłaszcza w branżach budowlanej, elektronicznej i energetycznej1. Firma ALBIN Usługi Remontowe oferuje dokładne badania termowizyjne według normy ISO 18436-7:20081. Posługujemy się kamerami FLIR, co umożliwia nam dokładne sprawdzanie budynków2.

Nasze działania pomagają zmniejszyć rachunki za prąd i ciepło1. Oferujemy też kontrolę instalacji elektrycznych, sprawdzamy ogrzewanie podłogowe oraz znajdujemy miejsca, gdzie zagnieździło się wilgoć i grzyb2.

Potrzebujesz dokładnego sprawdzenia termowizyjnego domu lub firmy w Warszawie? Zadzwoń pod numer 798696119 lub napisz na biuro@albin.com.pl. Nasi fachowcy szybko i dokładnie pomogą rozwiązać problemy z ciepłem w Twoim obiekcie.

Kluczowe Informacje

 • Badania termowizyjne są skuteczne w wykrywaniu nieszczelności i mostków termicznych
 • Usługi termowizyjne pomagają w zwiększeniu efektywności energetycznej budynków
 • Wykorzystujemy profesjonalne kamery termowizyjne marki FLIR
 • Nasze badania są zgodne z normą ISO 18436-7:2008
 • Oferujemy kompleksowe usługi termowizyjne dla budynków mieszkalnych i przemysłowych
 • Pomiary najlepiej wykonywać w sezonie grzewczym

Wprowadzenie do badań termowizyjnych

Badania termowizyjne stają się popularne w Polsce. W ALBIN Usługi Remontowe oferujemy audyt termowizyjny Warszawa. Wykorzystujemy najnowsze kamery termowizyjne.

Czym jest termowizja i jak działa?

Termowizja to technika obrazowania temperatury. Wykorzystuje specjalne kamery. Rejestrują one promieniowanie podczerwone z badanych powierzchni. Dzięki temu tworzą kolorowe mapy cieplne. Kamery te pokazują różne barwy dla różnych temperatur3.

Zastosowania badań termowizyjnych

Badania termowizyjne są pomocne w wielu dziedzinach, także w budownictwie. Umożliwiają ocenę, jak efektywnie izolacje trzymają ciepło przy temperaturze różnicy 10K (10˚C)4. Wykonujemy wiele takich badań miesięcznie w całej Polsce, w tym detekcję mostków termicznych Warszawa4.

Korzyści z wykorzystania termowizji

Termowizja ma wiele zalet. Szybko i bezinwazyjnie wskazuje problemy w budynkach i instalacjach. Na przykład, kamerami termowizyjnymi można zobaczyć mostki termiczne i zawilgocenia4.

W przemyśle podobne badania pomagają unikać awarii. Wskazują miejsca, gdzie temperatura jest zbyt wysoka4.

ZastosowanieKorzyści
BudownictwoWykrywanie strat ciepła, identyfikacja mostków termicznych
PrzemysłZapobieganie awariom, optymalizacja procesów produkcyjnych
EnergetykaKontrola instalacji elektrycznych, ocena stanu paneli fotowoltaicznych

W ALBIN Usługi Remontowe zapewniamy usługi termowizyjne na najwyższym poziomie. Nasze kamery Flir oferują dużą rozdzielczość, co daje precyzyjne wyniki4.

Usługi termowizyjne Warszawa – profesjonalne badania w stolicy

Oferujemy termowizję w Warszawie dla wielu obiektów. Badamy szczelność i izolację termiczną. Do pracy używamy nowoczesnych kamer termowizyjnych FLIR.

ALBIN Usługi Remontowe to firma działająca od lat na rynku. Specjalizujemy się w termowizji dla budynków mieszkalnych i innych. Dzięki eksperckiej wiedzy i sprzętowi wykrywamy uszkodzenia i wycieki5.

Usługi termowizyjne Warszawa

W Warszawie znajdzie się wiele firm oferujących badania termowizyjne dla przemysłu. Mają one w ofercie usługi oszczędzania kosztów i kamery termowizyjne6. Ceny testów zależą od wielkości obiektu. Przykładowo, na Mokotowie badanie mieszkania do 60 m² kosztuje 300 zł, a dla budynków do 250 m² – 500 zł7.

Skontaktuj się z nami, by umówić badanie termowizyjne:

 • Telefon: 798696119
 • E-mail: biuro@albin.com.pl
UsługaCena (PLN)Czas realizacji
Badanie termowizyjne mieszkania do 60 m²300-4002-3 godziny
Badanie termowizyjne domu do 250 m²400-5003-4 godziny
Kompleksowe badanie z opinią techniczną700-10001-2 dni

Z naszymi usługami dostaniesz raport zaleceń. Badanie szczelności pomaga odnaleźć straty ciepła. Kontrola izolacji z kolei zwiększa efektywność energetyczną budynku.

Termowizja w budownictwie

Termowizja to ważne narzędzie w badaniu budynków. Pozwala precyzyjnie sprawdzać izolację. Odkrywa wady izolacji, mostki termiczne i nieszczelności. Dzięki niej można sprawdzać efektywność energetyczną budynków.

Lokalizacja wycieków i nieszczelności

Na kamerze termowizyjnej widzimy wycieki wody i oceniamy wilgoć ścian. Badanie domu do 100 m2 kosztuje ok. 400 zł. Raport wstępny to dodatkowe 300 zł8.

Zalecamy wykonywanie tych badań jesienią albo zimą. Wtedy łatwiej zauważyć różnice w temperaturach9.

Wykrywanie mostków termicznych

Mostki termiczne to miejsca, gdzie ucieka dużo ciepła. Dzięki termowizji zlokalizujemy miejsca do poprawy. Koszt może iść od 180 zł, zależy od obszaru8.

Badanie izolacji budynku może pomóc przed remontem. Pokazuje, gdzie trzeba coś naprawić i ile to kosztuje10. Tego typu badania są ważne dla mieszkań, biurowców i innych budynków9.

Termowizja dobrze odnajduje problemy z oknami. Straty ciepła przez okna mogą być duże10. Dlatego każdy audyt energetyczny obejmuje badanie okien.

Typ budynkuCena badania podstawowegoCena badania profesjonalnego
Mieszkanie180-240 zł250-280 zł
Dom220-280 zł280-320 zł

W ALBIN Usługi Remontowe mamy doświadczenie w badaniach termowizyjnych. Zadzwoń pod numer 798696119 albo napisz: biuro@albin.com.pl. Umów się na badanie. Zajmujemy się Warszawą i okolicami.

Badania termowizyjne instalacji elektrycznych

Badania termowizyjne w Warszawie są kluczem do sprawdzania instalacji elektrycznych. Sprawdzamy rozdzielnice, transformatory i linie przesyłowe. Do tego używamy kamer FLIR, co zapewnia dokładne wyniki i analizę911.

Z termowizją znajdujemy przegrzania i luźne połączenia w instalacjach. Tym samym zapobiegamy pożarom i zwiększamy bezpieczeństwo miejsc9. Przestrzegamy normy ISO 18436-7:2008, co świadczy o naszej wiedzy i profesjonalizmie1.

U nas – w ALBIN Usługi Remontowe – używamy specjalnych obiektywów. Pozwalają one na badania z daleka, co jest kluczowe przy instalacjach pod napięciem. Nasze usługi są dostępne dla biznesów, instytucji i osób prywatnych w Warszawie.

Regularne badania termowizyjne to troska o bezpieczeństwo i ekonomię energii na obiekcie.

Jeśli chcesz naszej pomocy, zadzwoń pod numer 798696119 albo napisz na biuro@albin.com.pl. Oferujemy solidną obsługę i dokładne raporty po badaniach.

Zakres badańKorzyści
Rozdzielnie elektryczneWykrywanie przegrzań
TransformatoryIdentyfikacja luźnych połączeń
Linie przesyłoweZapobieganie awariom
Szafy sterująceZwiększenie efektywności energetycznej

Termowizja w przemyśle i energetyce

Termowizja to ważne narzędzie w przemyśle i energetyce. Dzięki niej można skutecznie sprawdzać sprzęt. Usługi termowizyjne w Warszawie są bardzo wszechstronne. Obejmują one wiele dziedzin, takie jak sprawdzanie rozdzielni elektrycznych czy badania sieci ciepłowniczych.

Usługi termowizyjne Warszawa

Kontrola stanu maszyn i urządzeń

Badania termowizyjne są używane do sprawdzania łożysk czy analizy temperatury w fabrykach12. W Warszawie oferujemy badania silników i diagnostykę łożysk. Monitorujemy również linie produkcyjne13.

Badania sieci ciepłowniczych

Zła izolacja w energetyce cieplnej zwiększa zużycie energii. Może też wymagać kosztownych remontów14. Nasze badania pomagają znaleźć te problemy. Pozwalają one na lepsze działanie sieci ciepłowniczych.

Inspekcje rozdzielni elektrycznych

Coroczne badania termowizyjne rozdzielni są istotne12. Źle utrzymany sprzęt elektroenergetyczny może się przegrzewać. Konieczna jest kontrola, aby uniknąć awarii lub pożaru14.

ZastosowanieKorzyści
Kontrola maszynWczesne wykrywanie awarii, optymalizacja procesów
Badania sieci ciepłowniczychMinimalizacja strat energii, zapobieganie awariom
Inspekcje rozdzielniZwiększenie bezpieczeństwa, redukcja ryzyka pożarów

Firma ALBIN Usługi Remontowe zaprasza do skorzystania z usług termowizyjnych w Warszawie. Skontaktuj się z nami: 798696119 lub biuro@albin.com.pl, aby umówić badanie dla Twojego biznesu.

Sprzęt wykorzystywany do badań termowizyjnych

W ALBIN Usługi Remontowe używamy najlepszego sprzętu do badań termowizyjnych. Nasze kamery FLIR są zaawansowane. Mają MSX i FLIR Ignite, co zapewnia dokładne pomiary temperatury. Pokazują też miejsca, które trzeba dokładnie zbadać15.

Posiadamy profesjonalną kamerę termowizyjną FLIR T620bx. To urządzenie oferuje 1280×960 pikseli. Jest wyposażone w technologię UltraMax®, która zwiększa jakość obrazu czterokrotnie. Dzięki temu osiągamy bardzo dokładne termogramy.

Nasze kamery termowizyjne służą wielu branżom. Są używane w utrzymaniu ruchu, elektroenergetyce i budownictwie. Również w automatyzacji, detekcji gazu i badaniach naukowych15. Możemy wykonywać pomiary zgodnie z normami ISO 18436-7:2008 w różnych sektorach gospodarki16.

Mamy do dyspozycji różne obiektywy, jak FOL13 i FOL41. To pozwala dostosować kamerę do różnych warunków badawczych, zapewniając dokładność i elastyczność.

Model kameryRozdzielczośćTechnologiaObiektywy
FLIR T620bx1280×960 pikseliUltraMax®FOL13, FOL41

Nasze kamery pomagają znaleźć miejsca, które tracą najwięcej ciepła. Jest to ważne w audytach energetycznych. Termowizja jest również użyteczna w medycynie i weterynarii. Pomaga tam w diagnostyce stanów zapalnych16.

Dzięki nowoczesnym kamerom, nasze inspekcje nie przeszkadzają w pracy badanych obiektów. To zwiększa efektywność naszych działań. W ten sposób minimalizujemy zakłócenia działalności naszych klientów.

Jeśli masz pytania o nasz sprzęt lub usługi termowizyjne, zadzwoń lub napisz. Numer telefonu to 798696119, e-mail: biuro@albin.com.pl.

Proces przeprowadzania badania termowizyjnego

Badanie termowizyjne pomaga diagnozować budynki i instalacje. W ALBIN Usługi Remontowe znajdziesz audyt termowizyjny Warszawa. Obejmuje on dokładną ocenę stanu obiektów.

Przygotowanie do badania

Zanim zaczniemy diagnostykę, sprawdzamy warunki atmosferyczne i przygotowujemy sprzęt. Musimy upewnić się, że obiekt jest normalnie użytkowany. To zwiększa dokładność pomiarów17.

Wykonanie pomiarów

Do pomiarów używamy kamer termowizyjnych. Badamy przegrody budowlane, oraz instalacje grzewcze i elektryczne. Sprawdzamy też dachy pod kątem szczelności i wilgoci18.

Badanie termowizyjne budynku

Analiza wyników i raportowanie

Po zakończeniu pomiarów, analizujemy termogramy. Odkrywamy problemy termiczne, jak straty ciepła czy mostki termiczne. Przygotowujemy raport z wnioskami i zaleceniami1718.

Profesjonalny audyt termowizyjny Warszawa pozwala na szybką i skuteczną ocenę stanu badanej instalacji oraz identyfikację usterek.

U nas, w ALBIN Usługi Remontowe, dostaniesz kompleksową diagnostykę termowizyjną Warszawa. Nasze usługi są zgodne z normą PN-EN 13187. To gwarantuje ich jakość i wiarygodność. Dzięki nam, łatwiej zapobiegniesz awariom i zmniejszysz koszty energii19.

Etap badaniaDziałaniaKorzyści
PrzygotowanieInspekcja wstępna, sprawdzenie warunkówZapewnienie dokładności pomiarów
Wykonanie pomiarówRejestracja obrazów termicznychIdentyfikacja problemów termicznych
Analiza i raportowanieInterpretacja wyników, przygotowanie raportuKonkretne zalecenia naprawcze

Zadzwoń pod numer 798696119 lub napisz na biuro@albin.com.pl, aby skorzystać z naszych usług. ALBIN Usługi Remontowe oferują profesjonalny audyt termowizyjny Warszawa.

Wybór profesjonalnej firmy świadczącej usługi termowizyjne

Jeśli szukasz firmy termowizyjnej w Warszawie, zwróć uwagę na kilka ważnych rzeczy. Najważniejsze jest doświadczenie, rodzaj sprzętu i certyfikaty. One mówią wiele o jakości usług, jakie możesz otrzymać.

W ALBIN Usługi Remontowe, jakość i profesjonalizm są dla nas priorytetem. Nasi eksperci mają certyfikaty Infrared Training Center, które świadczą o wysokich umiejętnościach. Nasza oferta to nie tylko badania budynków, ale także inspekcje w przemyśle.

Koszty termowizji mogą się różnić zależnie od zlecenia. Są różne czynniki, które na nie wpływają, jak długo trwa badanie czy jaki sprzęt jest użyty. Ważne jest, by każdą ofertę cenową dostosować do potrzeb klienta.

Nasz zespół oferuje kompleksową termowizję w Warszawie i obsługę klienta na najwyższym poziomie. Skontaktuj się z nami pod numerem 798696119 lub mailem: biuro@albin.com.pl. Czekamy na Twój kontakt20!

Wniosek

Usługi termowizyjne Warszawa są niezastąpione w sprawdzaniu budynków i instalacji. Membrane termowizyjne odkrywają usterki, takie jak brak izolacji czy przecieki21. Ceny zaczynają się od 199 zł za bazowe badanie21, sięgając 800-1000 zł za przegląd instalacji elektrycznych w mniejszych domach22.

Profesjonalne badanie termowizyjne budynków Warszawa oszczędza pieniądze na naprawach. Badania termowizyjne ujawniają miejsca utraty ciepła i problemy z izolacją23. Te usługi są ważne przy odbiorze domu od dewelopera i przy sprzedaży23.

W ALBIN Usługi Remontowe oferujemy pełne badania termowizyjne w Warszawie i okolicach. Korzystamy z nowoczesnych narzędzi, tworząc dokładne raporty. Aby zacząć, zadzwoń pod numer 798696119 albo napisz: biuro@albin.com.pl. Poprawisz w ten sposób energooszczędność swojego domu.

FAQ

Co to jest termowizja i jak działa?

Termowizja to metoda diagnostyczna. Wykorzystuje kamery termowizyjne. Rejestrują rozkład temperatury na badanych obiektach. Kamera tworzy obraz termiczny na podstawie promieniowania podczerwonego.

Jakie są zastosowania badań termowizyjnych?

Badania termowizyjne są używane w wielu dziedzinach. Takie jak budownictwo, energetyka czy przemysł. Pozwalają na wykrywanie wad oraz zapobieganie awariom.

Jakie są korzyści z wykorzystania termowizji?

Korzyści to szybkość i nieinwazyjność tych badań. Nie trzeba przerywać pracy. Pomagają również oszczędzać energię i unikać problemów.

Jakie usługi termowizyjne oferujecie w Warszawie?

Oferujemy pełen zakres usług w Warszawie. Dla budynków mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Zajmujemy się m.in. lokalizacją wycieków i testami szczelności.

Jak termowizja jest wykorzystywana w budownictwie?

W budownictwie pomaga w wykrywaniu usterek. Na przykład wad izolacji. Można dzięki niej ocenić jakość okien.

Dlaczego warto przeprowadzać badania termowizyjne instalacji elektrycznych?

Badania instalacji elektrycznych to konieczność. Pomagają w bezpieczeństwie i oszczędzaniu energii. Wykrywają potencjalne zagrożenia.

Jakie zastosowania ma termowizja w przemyśle i energetyce?

W tych branżach kontroluje stan techniczny. Dotyczy to maszyn i sieci ciepłowniczych. Pomaga w zapobieganiu uszkodzeniom.

Jaki sprzęt wykorzystujecie do badań termowizyjnych?

Używamy zaawansowanych kamer termowizyjnych marki FLIR. Mają wiele funkcji. Na przykład model T620bx z UltraMax®.

Jak przebiega proces badania termowizyjnego?

Cały proces to przygotowanie, pomiary, analizę i raport. Wszystko wykonane zgodnie z normą PN-EN 13187.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy świadczącej usługi termowizyjne?

Ważne jest doświadczenie i sprzęt firmy. Nasi eksperci mają certyfikaty i wieloletnie praktykę.

Linki do źródeł

 1. Termowizja Warszawa – badania kamerą termowizyjną TERMOCENT
 2. Pewny Lokal – odbiory mieszkań
 3. Metodyka prowadzenia badań termowizyjnych – wprowadzenie
 4. Badania termowizyjne kamerą termowizyjną | Protermowizja
 5. Termowizja Warszawa – kamera termowizyjna
 6. Warszawa – firmy z kategorii: pirometry, kamery termowizyjne, diagnostyka temperaturowa
 7. Usługi, badania termowizyjne – Dzielnica Mokotów – Warszawa
 8. Termowizja Warszawa – Atrakcyjne ceny – Zadzwoń – TomaBud – Badanie kamerą telewizyjną, Usługi termowizyjne w Warszawie i okolicach
 9. Badanie termowizyjne Warszawa | EnerMitel
 10. Badania termowizyjne i wilgotnościowe w Warszawie • Renomabud
 11. Badania termowizyjne Warszawa – Novatio Consulting
 12. TERMOCERT Badania termowizyjne
 13. Termowizja i usługi termowizyjne dla miast Warszawa, Łódź, Wrocław
 14. Pomiary termowizyjne w przemyśle — badania, analiza, wyniki
 15. Kamery termowizyjne Teledyne FLIR, szkolenia termowizyjne. Tania kamera termowizyjna utrzymania ruchu, SUR.
 16. Termowizja w medycynie, usługach i firmach produkcyjnych – Termocent
 17. Badania termowizyjne Warszawa – INHOME
 18. Badanie termowizyjne przegród budowlanych – w czym może Ci pomóc i dlaczego warto je przeprowadzić?
 19. Badanie termowizyjne instalacji elektrycznej – Termocent
 20. IWING – Profesjonalne usługi dronem, teledetekcja, ortofotomapy, fotogrametria, inspekcje.
 21. Badanie kamerą termowizyjną Warszawa | Bezpieczny Kwadrat
 22. Badania termowizyjne – Kosztorysujemy
 23. Ile kosztuje badanie termowizyjne?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top