albin.com.pl

Profesjonalne usługi termowizyjne w całej Polsce

To jest zimowy wieczór w Warszawie. Rodzina Kowalskich siedzi w salonie. Czują zimno, mimo że mają włączone ogrzewanie. Pan Kowalski zauważa, że rachunki za energię rosną. Decyduje się więc na usługi termowizyjne. Te umożliwią mu poprawę ciepła w domu i mniejsze rachunki.

W ALBIN Usługi Remontowe oferujemy profesjonalne badania z kamerą termowizyjną. Nasza oferta to audyty energetyczne, inspekcje budynków i diagnostyka urządzeń. Dzięki kamery FLIR o dobrej rozdzielczości, znajdujemy nawet najmniejsze problemy z ciepłem1.

Nasi eksperci mają certyfikaty ITC Level 1 i 2 oraz dużo doświadczenia. Wykonali tysiące badań w Polsce. Potrafią znaleźć wady izolacji i wilgoć. Pomagamy w oszczędzaniu energii21.

Oferujemy raporty z badań, które uznają wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Nasi klienci chwalą naszą skuteczność. Ich pozytywne opinie to dla nas najlepsza reklama2.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Zadzwoń pod numer 798696119 lub napisz maila: biuro@albin.com.pl. Pomóżemy zoptymalizować zużycie energii w Twoim domu lub firmie!

Kluczowe informacje

 • Profesjonalne badania kamerą termowizyjną w całej Polsce
 • Certyfikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem
 • Zaawansowany sprzęt FLIR do precyzyjnych pomiarów
 • Kompleksowe raporty akceptowane przez ubezpieczycieli
 • Szeroki zakres usług: od audytów energetycznych po diagnostykę przemysłową
 • Możliwość optymalizacji kosztów energetycznych i wychwycenia ukrytych usterek

Czym są usługi termowizyjne i jak działają?

Usługi termowizyjne to sposób na widzenie ukrytych problemów. Korzystają z cieplejszych i chłodniejszych miejsc na obrazach. Można dzięki nim zauważyć nieszczelności lub słabe miejsca bez ruszania obiektów3.

Podstawy fizyczne termowizji

W termowizji każdy gorący obiekt świeci na swój sposób. To okazuje się bardzo pomocne przy szukaniu wad czy lepszej rozgrzewki. Pozwala to zauważyć ukryte części, które są albo na granicy awarii, albo po prostu wymagają uwagi3.

Zastosowanie kamer termowizyjnych

Kamery termowizyjne są wszechstronne. Pomagają w znajdowaniu usterek, sprawdzaniu stanu budynków i bezpieczeństwa. Są używane nawet na lotniskach, gdzie pomagają utrzymywać porządek i bezpieczeństwo4.

Interpretacja termogramów

Analiza termogramu zależy od doświadczenia. Obiekty cieplejsze pokazane są na czerwono, te zimniejsze na niebiesko. Wyniki powinny być zapisane dokładnie, by móc lepiej zrozumieć sytuację4.

Kiedy otrzymujesz protokół z wynikami, znajdziesz w nim wszystkie potrzebne informacje. Zaleca się zachowanie go na wypadek, gdyby była potrzeba późniejszej analizy czy sprawdzania5.

Termowizja to pewny sposób na sprawdzanie izolacji budynków.

ZastosowanieKorzyści
Diagnostyka energetyczna budynkówWykrywanie miejsc ucieczki ciepła
Kontrola instalacji elektrycznychIdentyfikacja przegrzań i potencjalnych awarii
Systemy bezpieczeństwaLokalizacja intruzów w trudnych warunkach

Firma ALBIN Usługi Remontowe ma do zaoferowania badania termowizyjne na najwyższym poziomie. Używamy nowoczesnego, najlepszego sprzętu. Zadzwoń: 798696119 albo napisz maila na: biuro@albin.com.pl, by umówić się na badanie.

Korzyści z wykorzystania badań termowizyjnych

Badania termowizyjne to nowoczesna metoda diagnostyczna. Przynosi wiele korzyści w różnych dziedzinach. Umożliwia szybkie wykrywanie problemów dzięki zaawansowanym kamerom6.

Zastosowanie w budownictwie pozwala na znalezienie mostków termicznych i nieszczelności. To z kolei poprawia efektywność energetyczną budynków. Efektem są oszczędności finansowe i lepszy komfort życia6.

Audyt energetyczny termowizyjny

Diagnostyka termowizyjna w przemyśle pomaga wykryć przegrzane miejsca. To pozwala na uniknięcie awarii i poprawę jakości produkcji. Monitoring instalacji elektrycznych jest także możliwy7.

Badania termowizyjne są bezinwazyjne, co obniża koszty i skraca czas diagnostyki. W sytuacjach awaryjnych, jak wycieki wody, ma to kluczowe znaczenie7.

Badania termowizyjne to inwestycja w bezpieczeństwo i efektywność, która szybko się zwraca.

Wynajem mierników termowizyjnych to dobra propozycja dla firm remontowych. Badania obejmują kilkadziesiąt zdjęć, co gwarantuje dokładne analizy obiektów87.

KorzyśćOpis
Oszczędność energiiWykrywanie miejsc utraty ciepła
Prewencja awariiWczesne wykrywanie usterek
Optymalizacja procesówKontrola jakości w produkcji
BezpieczeństwoIdentyfikacja potencjalnych zagrożeń

W ALBIN Usługi Remontowe specjalizujemy się w badaniach termowizyjnych. Zadzwoń pod numer 798696119 lub napisz maila biuro@albin.com.pl. Dowiesz się więcej o zaletach tej technologii.

Obszary zastosowań termowizji w przemyśle i budownictwie

Termowizja to nowoczesna technologia2, która zmienia wiele dziedzin. W Polsce jej popularność ciągle rośnie. Wręcz stronę obserwujemy, jak firmy coraz chętniej korzystają z usług termowizyjnych. W ciągu dwóch lat zauważyliśmy 20% wzrost zainteresowania9.

Diagnostyka instalacji elektrycznych

Pomaga ona w utrzymaniu instalacji elektrycznych w dobrej kondycji. Dzięki niej można szybko zauważyć przegrzewające się elementy. To minimalizuje ryzyko pożarów i awarii. Sektory używające tej technologii coraz częściej decydują się na zakup kamer termowizyjnych do konserwacji9.

Wykrywanie wad izolacji budynków

W budynkach termowizja pomaga zaoszczędzić energię. Około połowa zużywanej w Polsce energii trafia do budynków. Niestety, wiele budynków traci ciepło przez źle zaizolowane miejsca. Dzięki badaniom termowizyjnym znajdujemy te miejsca i możemy poprawić efektywność energetyczną10.

Kontrola procesów produkcyjnych

W produkcji termowizja też jest ważna. 70% firm produkcyjnych w Polsce regularnie korzysta z tej technologii. Dzięki niej można uniknąć kosztownych problemów technicznych. Wczesne wykrywanie problemów oszczędza pieniądze9.

Audyty energetyczne

Audyt energetyczny dzięki termowizji jest bardziej skuteczny. W budownictwie coraz więcej firm korzysta z tej technologii. Umiejętność precyzyjnego pomiaru temperatury to duże udogodnienie. Nowoczesne kamery potrafią mierzyć temperatury od -20°C do +250°C. Są też specjalne modele przygotowane na ekstremalne warunki, które mierzą do +2000°C11.

W ALBIN Usługi Remontowe oferujemy specjalistyczne usługi termowizyjne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zadzwoń pod numer: 798696119. Możesz też napisać na adres: biuro@albin.com.pl.

Profesjonalny sprzęt wykorzystywany w usługach termowizyjnych

W ALBIN Usługi Remontowe inwestujemy w topowy sprzęt do analiz termowizyjnych. Nasze kamery FLIR zapewniają precyzyjne pomiary i bezawaryjne użytkowanie.

Profesjonalne kamery termowizyjne FLIR

Używamy kamer, których detektory mogą obraz unieważniać z rozdzielczością min. 320×240 pikseli. To daje nam możliwość dokładnego rejestrowania promieniowania cieplnego. Nasz sprzęt jest też bardzo czuły (≤ 0,08K), co pomaga wykryć najmniejsze różnice temperatur12.

Nasz sprzęt do pomiaru ciepła spełnia surowe standardy, takie jak VdS-2859, VdS-3447, i DIN 54191. Dzięki temu nasze usługi są na najwyższym poziomie w całym kraju13.

Mamy dostęp do wielu modeli kamer FLIR z różnymi obiektywami. To sprawia, że możemy zdiagnozować nawet trudnodostępne miejsca. Nasze badania są więc kompleksowe.

 • Kamery z mikrobolometryczną matrycą detektorów
 • Wysoka częstotliwość odświeżania obrazu (30 Hz)
 • Szeroki zakres pomiaru temperatur
 • Możliwość fuzji obrazu termowizyjnego z widzialnym

Nasz sprzęt spełnia wymagania normy ISO 18436-7:2008, co oznacza, że nasze wyniki są rzetelne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym sprzęcie lub ofercie, zadzwoń (tel. 798696119) lub napisz (biuro@albin.com.pl).

Przebieg typowego badania termowizyjnego

Badanie termowizyjne budynków to precyzyjny proces, który stawia na profesjonalizm. W ALBIN Usługi Remontowe przestrzegamy normy PN-EN 13187, zapewniając dokładne i wiarygodne wyniki14.

Przygotowanie do badania

Przed inspekcją termowizyjną sprawdzamy, czy warunki są odpowiednie. Ważna jest stabilna temperatura zewnętrzna, by otrzymać rzetelne dane14. Sprawdzamy, czy budynek jest gotowy na badanie.

Wykonanie pomiarów

W trakcie analizy koncentrujemy się na kluczowych obszarach, jak izolacja czy mostki termiczne. Wykorzystujemy precyzyjne kamery termowizyjne. Dzięki nim, wykrywanie nawet najdrobniejszych zmian jest możliwe14.

Analiza wyników i raportowanie

Po zakończeniu pomiarów, dogłębnie analizujemy obrazy termiczne. Nasze raporty zawierają szczegóły dotyczące usterek i propozycje ich naprawy.

To pozwala naszym klientom na poprawę efektywności energetycznej ich budynków oraz na zwiększenie komfortu cieplnego14.

Gdy zachodzi taka potrzeba, przeprowadzamy dodatkowe badania kamery endoskopowej. Jej niewielkie rozmiary pozwalają na analizę dokładniejszą wad konstrukcyjnych14. Potrzebujesz profesjonalnej inspekcji termowizyjnej? Skontaktuj się z nami przez numer 798696119 lub e-mail: biuro@albin.com.pl.

Usługi termowizyjne

Usługi termowizyjne dla przemysłu

W ALBIN Usługi Remontowe zapewniamy szereg usług termowizyjnych. Naszą specjalnością są badania termowizyjne budynków. Dzięki nim znajdujemy wady izolacji i nieszczelności. To bardzo ważne w sezonie grzewczym15. Z naszą pomocą, możesz obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 100%16.

Dla firm oferujemy diagnostykę instalacji elektrycznych. Również sprawdzamy procesy produkcyjne i stan izolacji rurociągów17. Używamy do tego kamery termowizyjne FLIR, znane na całym świecie16.

Nasi ekspertów mają certyfikaty Infrared Training Center. To oznacza, że wykonają badania na wysokim poziomie16. Stosujemy normy ISO 18436 dla przemysłu i PN-EN 13187 dla budownictwa16.

Badania termowizyjne to inwestycja w bezpieczeństwo i efektywność energetyczną Twojego obiektu.

Usługi świadczymy w całej Polsce. Działamy zarówno dla osób prywatnych, jak i dla dużych firm. Nasze usługi pomagają zoptymalizować procesy i zaoszczędzić energię.

UsługaZastosowanieKorzyści
Badania termowizyjne budynkówWykrywanie wad izolacji, mostków termicznychObniżenie kosztów ogrzewania
Diagnostyka instalacji elektrycznychWykrywanie usterek w rozdzielnicachZwiększenie bezpieczeństwa
Kontrola procesów produkcyjnychMonitorowanie temperatury przemianOptymalizacja procesów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: tel. 798696119, email: biuro@albin.com.pl. Usługi termowizyjne od ALBIN to pewność dokładnych i niezawodnych badań.

Certyfikacje i kwalifikacje specjalistów termowizji

W termowizji bardzo ważne są certyfikaty i kwalifikacje. Dzięki nim specjaliści mają wiedzę by badać skutecznie.

Standardy i normy w badaniach termowizyjnych

Badania termowizyjne muszą spełniać określone standardy. Teraz w Polsce używa się międzynarodowych wytycznych, np. VdS 2851, VdS 2859 czy VdS 286018. Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Termografii ma swoje zasady. Są one oparte na normach, takich jak ISO 18434-1:2023, DIN 54191 i VDE 010519.

Szkolenia i certyfikaty dla termografistów

Na szkoleniach z termowizji uczą się o termodynamice, obsłudze kamer i analizie obrazów20. Ukończone kursy dają certyfikaty na poziomy I, II lub III zgodne z ISO 9712. Są one uznawane na całym świecie20.

W FIRMIE nasi termografici mają certyfikaty PST lub ITC. To znak, że nasze usługi są wysokiej jakości. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu, który zapewnia dokładne pomiary1819.

Ciągłe podnoszenie umiejętności to klucz do sukcesu w termografii.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług termowizyjnych. Możesz do nas zadzwonić pod numer 798696119 albo napisać maila na biuro@albin.com.pl. Oferujemy także szkolenia dla chętnych, którzy chcą się rozwijać w tej branży.

AspektWymagania
Kwalifikacje operatoraCertyfikat PST, ITC lub równoważny
Rozdzielczość kameryMin. 320 x 240 pikseli
Dokładność pomiaru±2% lub 2K
Częstotliwość badańCo najmniej raz w roku

Koszty usług termowizyjnych – co wpływa na cenę?

Ceny usług termowizyjnych różnią się w zależności od kilku czynników. Badanie termowizyjne mieszkania może kosztować od 200 zł do 1200 zł brutto. To zależy między innymi od użytej kamery, umiejętności operatora i rodzaju raportu21. W ALBIN Usługi Remontowe zaczynają się od 299 zł za mieszkania i 399 zł za domy22.

Rodzaj kamery termowizyjnej ma duże znaczenie dla ceny. Lepsza kamera, dająca obraz w wyższej jakości, może być dużo droższa. Kamery o rozdzielczości 480 na 360 czy 640 na 480 pikseli są droższe, ale dają dokładniejsze wyniki23.

Znakomity jest także zakres badania. Dla mieszkania o powierzchni 70 m2 badanie trwa zazwyczaj 120 minut21. Większe powierzchnie albo bardziej skomplikowane analizy mogą wymagać więcej czasu. To wpływa na końcową cenę badań.

Badanie termowizyjne jest dobrą inwestycją. Pozwala szybko odkryć ukryte wady, na przykład wycieki w instalacjach. Dzięki temu można uniknąć drogich napraw w przyszłości21.

Poprawienie izolacji, znalezione przez termowizję, może obniżyć rachunki za ogrzewanie. Zachęcamy do kontaktu pod numerem 798696119 lub mailem: biuro@albin.com.pl i uzyskania dokładnej wyceny.

Przykłady wykorzystania termowizji w praktyce

Termowizja ma wiele zastosowań. Pokaże kilka przykładów, jak jest używana. Te przykłady pokażą jej skuteczność.

Wykrycie usterek instalacji elektrycznej

W dużej fabryce słodyczy sprawdziliśmy instalację elektryczną. Zauważyliśmy problem z obciążeniem prądem w głównej skrzynce. Szybka naprawa zapobiegła większej usterce i stratom w produkcji. Teraz firmy ubezpieczeniowe coraz częściej używają termowizję do kontrolowania skrzynek elektrycznych24.

Optymalizacja procesów produkcyjnych

W przemyśle termowizja ma wiele zastosowań. Analizowaliśmy temperatury w piecach w fabryce metalurgicznej. Znaleźliśmy miejsca, gdzie trzeba było ulepszyć procesy. Dzięki temu firma mogła zaoszczędzić dużo energii.

Audyt energetyczny budynku

Zorganizowaliśmy dokładny audyt energetyczny budynku przemysłowego. Użyliśmy termowizji, by znaleźć wycieki i przecieki. Dzięki temu oceniliśmy stan izolacji. Jakość izolacji sprawdziliśmy specjalnym testem (Blower Door). Pozwoliło nam to na naprawę drobnych usterek i poprawę efektywności energetycznej budynku24.

Termowizja pomaga także w energetyce odnawialnej. Inspekcje paneli fotowoltaicznych pokazują, jak sprawdzają się technologia. Dzięki temu można zniwelować uszkodzenia i poprawić ich działanie. Regularne kontrole zwiększają wydajność i wydłużają życie instalacji25.

Obszar zastosowaniaKorzyści z badań termowizyjnych
Instalacje elektryczneWykrywanie nierównomiernego obciążenia, zapobieganie awariom
Procesy produkcyjneOptymalizacja temperatury, obniżenie kosztów energii
Audyt energetycznyLokalizacja wycieków, ocena izolacji, poprawa efektywności energetycznej
Instalacje fotowoltaiczneWykrywanie uszkodzeń, zwiększenie wydajności, wydłużenie żywotności

Profesjonalne usługi termowizyjne mają dużą wartość. Pomagają firma oszczędzić pieniądze. Zachęcamy do kontaktu: 798696119 lub biuro@albin.com.pl. ALBIN Usługi Remontowe oferują badania termowizyjne na terenie całej Polski.

Wniosek

Profesjonalne termowizja w Polsce to ważne narzędzie do diagnostyki budynków i instalacji. Dzięki badaniom termowizyjnym łatwo wykrywa się wady, takie jak złe izolacje czy mostki cieplne. To prowadzi do oszczędności energii i poprawy komfortu użytkowania2627.

W ALBIN Usługi Remontowe oferujemy kompleksowe badania termowizyjne. Nasze usługi są dostępne od listopada do lutego, co gwarantuje dobre warunki26. Róbmy analizy domów, które mogą trwać aż 32 godziny. W naszym raporcie znajdziesz od 60 do 90 stron informacji27. To daje naszym klientom pełny obraz energii w ich budynkach.

Termowizja to nie tylko budownictwo. Pomaga także w energetyce i przemyśle. W Polsce firmy energetyczne regularnie kontrolują sieci termowizyjnie. To pomaga w bezpieczeństwie i ekonomii energetycznej28. Dla profesjonalnych usług termowizyjnych albo aby omówić Państwa potrzeby, zadzwoń albo napisz do nas.

FAQ

Co to są usługi termowizyjne?

Usługi termowizyjne to specjalistyczne badania z użyciem kamer termowizyjnych. Pozwalają one na bezdotykowe mierzenie temperatury. Dzięki temu można zobaczyć rozkład ciepła w obiektach.Wykrywają także różne anomalie termiczne, jak wady izolacji czy mostki termiczne.

Jakie są główne zastosowania termowizji?

Termowizja jest używana w wielu dziedzinach. Pomaga w diagnostyce instalacji elektrycznych i w wykrywaniu wad izolacji. Jest przydatna także w audytach energetycznych oraz przy badaniach paneli fotowoltaicznych.Dzięki niej można szybko znaleźć usterki. Pomaga to poprawić efektywność zużywanej energii.

Jakiego sprzętu używacie w badaniach termowizyjnych?

Do naszej pracy używamy kamer marki FLIR. To uznany lider w produkcji urządzeń termowizyjnych. Nasze kamery mają wysoką rozdzielczość, czułość termiczną oraz spełniają nietandardowe normy jakości.

Jak przebiega typowe badanie termowizyjne?

Przed badaniem przygotowujemy obiekt. Następnie kamerą termowizyjną mierzymy temperatury. Po zakończeniu robimy analizę dostępnych obrazów.Na końcu przygotowujemy raport z zaleceniami. Pokazujemy w nim, jak poprawić znalezione anomalie.

Jakie certyfikaty posiadają wasi specjaliści?

Nasi eksperci mają certyfikaty ITC Level 1 i 2. Mają też minimum 5 lat doświadczenia w termowizji. Dodatkowo, regularnie podnoszą swoje kwalifikacje na szkoleniach.

Ile kosztują usługi termowizyjne?

Koszt usług zależy od potrzeb klienta i wielkości badanego obiektu. Staramy się oferować konkurencyjne ceny.Dla stałych klientów przewidujemy specjalne rabaty. Badanie termowizyjne zaczyna się już od 199 zł.

Linki do źródeł

 1. Badania termowizyjne kamerą termowizyjną | Protermowizja
 2. Profesjonalne badania kamerą termowizyjną w całej Polsce
 3. Metoda diagnostyki energetycznej budynku (badania termowizyjne)
 4. Kamera termowizyjna – sposób działania i zastosowanie
 5. Czym są badania termowizyjne budynków i kiedy je zrobić?
 6. Zalety badania termowizyjnego dachu: Kompleksowy przewodnik – Inspekcja Domu
 7. Badania termowizyjne
 8. Badanie kamerą termowizyjną – Zalety – Eko-Izolacje Warszawa
 9. No title found
 10. * Zastosowania termowizji w budownictwie Część 1
 11. Termowizja i jej zastosowanie | AutomatykaOnline.pl
 12. Nim kupisz kamerę termowizyjną – Inwestycja w kamery Flir – Termoenergia
 13. Termowizja w medycynie, usługach i firmach produkcyjnych – Termocent
 14. Termowizja
 15. TERMOCERT Badania termowizyjne
 16. Badania termowizyjne uprawnienia
 17. Usługi termowizyjne – DEKRA
 18. Normy i wytyczne – Badania termowizyjne
 19. TERMOCERT Diagnostyka termowizyjna maszyn i urządzeń
 20. Uprawnienia do badania termowizyjnego: jakie są wymagane?
 21. Badanie termowizyjne mieszkania – ile kosztuje i na czym polega – Inspekcja Domu
 22. Ile kosztuje badanie termowizyjne?
 23. Rozdzielczość kamery w badaniach termowizyjnych
 24. TERMOCERT Badania termowizyjne
 25. Wykorzystanie termowizji w identyfikacji problemów paneli słonecznych
 26. Badania i ekspertyzy termowizyjne – Efektywniej
 27. Badanie termowizyjne budynku lub mieszkania
 28. Badania termowizyjne w energetyce

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top