albin.com.pl

Naprawy przecieków z żelbetów w Warszawie – fachowcy

Wyobraź sobie, że zmieniasz mieszkanie w Warszawie. Wszystko jest idealne, do czasu kiedy zaczynasz widzieć wilgoć na ścianach. Przecieki z żelbetu to poważny problem, który trzeba rozwiązać szybko. W firmie ALBIN Usługi Remontowe1 dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców. Zajmujemy się uszczelnianiem i remontami konstrukcji betonowych od dłuższego czasu. Znamy się na tym i zapewniamy stabilne warunki życia.

My, jako eksperci, oferujemy naszą wiedzę w naprawach przecieków z żelbetów. Skorzystaj z nas, a problem zniknie szybko. Zaufaj naszemu doświadczonemu zespołowi z ALBIN Usługi Remontowe. Po naszej interwencji, twoje pomieszczenia będą suche i bezpieczne.

Kluczowe wnioski

 • Profesjonalne usługi napraw przecieków z żelbetów w Warszawie
 • Doświadczony zespół specjalistów gwarantuje skuteczne uszczelnianie i renowację konstrukcji betonowych
 • Kompleksowa obsługa w zakresie rozwiązywania problemów z wilgocią w budynkach
 • Szybkie i trwałe naprawy przecieków z żelbetów
 • Zdrowe i bezpieczne środowisko mieszkalne dla klientów

Co to są przecieki z żelbetów?

Przecieki z żelbetów to poważny problem dla wielu budynków, zwłaszcza tych z żelbetowymi konstrukcjami2. Najczęściej, źródłem kłopotów jest uszkodzona izolacja pionowa i wysoki poziom wód gruntowych2. Przyczyną mogą być też nieszczelne miejsca między fundamentem a pozostałą częścią budynku albo uszkodzenia fundamentu2. Jeszcze inny powód to błędy w ukształtowaniu terenu. Ignorowane przez dłuższy czas przecieki mogą wywołać poważne uszkodzenia budynku i stanowić zagrożenie dla zdrowia domowników.

Przyczyny powstawania przecieków w żelbetowych konstrukcjach budowlanych

Główne powody przecieków w żelbetowych budowlach to:

 • Uszkodzone lub nieszczelne izolacje pionowe fundamentów
 • Wysoki poziom wód gruntowych
 • Nieszczelne połączenia fundamentu z resztą budynku
 • Uszkodzenia fundamentu
 • Niewłaściwe ukształtowanie terenu

Przecieki, które długo nie zostały naprawione, mogą spowodować poważne szkody i być niebezpieczne dla zdrowia2. Dlatego bardzo ważne jest szybkie działanie i fachowe zabezpieczenie przed przenikaniem wody.

“W ramach jednej z realizacji przeprowadzono iniekcyjne wypełnienie zawiesiną cementową przestrzeni między istniejącą płytą żelbetową stanowiącą posadzkę a gruntem w stacji elektrofiltrów w elektrociepłowni w Warszawie.”2

Używanie odpowiednich technik i materiałów na uszczelnienie przecieków jest bardzo ważne. Dzięki temu budynki są bezpieczne, a ludzie czują się komfortowo2.

Objawy występowania przecieków w żelbecie

Przecieki w żelbetowych budowlach często objawiają się wodą w piwnicy po deszczach lub odtopach śniegu3. Innymi symptomami są wilgotne ściany i uszkodzenia konstrukcji – pęknięcia czy erozja3. Ignorowanie tych znaków może zagrażać całej budowli.

Przyczyną przecieków jest często agresywne otoczenie budynku3. Na przykład, hale z dużymi dźwigarami łatwo ulegają korozji3. Dlatego ważne są regularne kontrole i diagnostyka, by uniknąć awarii3.

Ważne jest, by właściciele i zarządcy skupili się na objawach jak wilgotność czy mokre ściany3. Zignorowanie tych sygnałów może zaszkodzić nie tylko budynkowi, ale także ludziom w nim3. W takich przypadkach szybka reakcja z naprawą jest konieczna.

W skutecznej naprawie przecieków istotna jest dokładna diagnoza przyczyn3. Tylko kompleksowe badanie konstrukcji pozwoli wybrać najlepsze rozwiązanie i usunąć problem raz na zawsze345.

Zagrożenia związane z niezabezpieczeniem przecieków

Niezabezpieczone przecieki w budynkach z betonu mogą spowodować poważne szkody. Może to obejmować uszkodzenia fundamentów i stropów, co zagraża stabilności budynku6. Naprawy takich usterek są bardzo kosztowne. Dodatkowo, mogą powodować rozwój pleśni, co jest niebezpieczne dla zdrowia ludzi6.

Skutki nieuszczelnienia przecieków z żelbetów

Ignorowanie przecieków może prowadzić do wielu problemów. Te problemy mogą się utrzymywać przez długi czas6. Uszkodzenia budynku i powstawanie złych warunków higienicznych to jedno. Pojawienie się pleśni i wilgoci grozi zdrowiu mieszkańców6.

Zlekceważenie przecieków oznacza też wysokie koszty napraw6. Może to wymagać kompleksowych prac remontowych. W skrajnych sytuacjach może zagrozić stabilności budynku6.

“Zaniedbanie przecieków w żelbecie to prawdziwa puszka Pandory – prowadzi do kosztownych napraw, zagrożeń zdrowotnych i w skrajnych przypadkach, może nawet zagrozić całej konstrukcji budynku.”

Kod CPVOpis
45240000-1Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów inżynierii wodnej
45247120-7Roboty budowlane w zakresie budowy dróg wodnych z wyjątkiem kanałów
45246400-7Roboty budowlane w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
45233123-7Roboty budowlane w zakresie budowy dróg podrzędnych
45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111220-6Roboty w zakresie usuwania gruzu
45112700-2Roboty w zakresie kształtowania terenu

6

Profesjonalne metody naprawy przecieków z żelbetów

Prace przy konstrukcjach żelbetowych wymagają nowoczesnych rozwiązań. Istotne jest używanie sprawdzonych materiałów. Dzięki nim osiągniemy trwałe efekty7.

Zbrojenie, które koroduje z powodu wilgoci, jest głównym problemem. Może to prowadzić do pęknięć i osłabienia konstrukcji. Wiele budynków potrzebuje naprawy ze względu na stare, słabo wykonane betonu7.

Proces naprawczy rozpoczyna się od gruntownej diagnostyki. Następnie specjaliści oczyszczają i przygotowują powierzchnie. Po tych krokach stosuje się odpowiednie materiały8.

Norma PN-EN 1504-5 pomaga dobrać metody naprawy. Na podstawie wilgotności i szerokości rys znalezienie rozwiązania staje się łatwiejsze. Używane tu żywice epoksydowe i poliuretanowe są bardzo trwałe8.

MateriałZastosowanieWłaściwości
Żywice epoksydoweIniekcja rys w konstrukcjach betonowychCharakteryzują się dużą wytrzymałością
Elastyczne żywice poliuretanoweWypełnianie rys i złączyWykazują lepsze rezultaty w elastycznym wypełnianiu niż żywice epoksydowe

Szczelne naprawy skutecznie chronią konstrukcje przed dalszyme zniszczeniem. Metody stosowane przez specjalistów z Firmy Albin zapewniają wodoszczelność. Jednak, kluczowym krokiem jest przywrócenie pełnej nośności budowli8.

Wybrane środki naprawcze chronią przed uszkodzeniami. Przywracają one również pierwotną wytrzymałość konstrukcyjną. To ważne w budowie trwałych i bezpiecznych obiektów8.

Naprawa przecieków z żelbetów

“Firma Albin Usługi Remontowe wyróżnia się specjalistycznymi usługami w zakresie osuszania budynków wielorodzinnych oraz stosowania iniekcji ciśnieniowych i krystalicznych. Jesteśmy polecani za profesjonalizm, wysoką jakość usług, terminowość i transparentność w działaniu.”

Numer telefonu: 798696119

Email: biuro@albin.com.pl

Nazwa: ALBIN Usługi Remontowe

Krok po kroku – jak przebiega naprawa przecieków

Naprawa przecieków z konstrukcji żelbetowych to kilka ważnych kroków9. Na początku trzeba dokładnie sprawdzić, skąd woda przedostaje się do środka, a potem znaleźć miejsca, gdzie coś przecieka9. Potem trzeba porządnie oczyścić i przygotować powierzchnię. Tak, by potem można było nałożyć specjalne materiały, które zatrzymają wodę, takie jak np. szpachlówki czy membrany.

Etapy skutecznej naprawy przecieków w konstrukcjach żelbetowych

 1. Diagnoza i lokalizacja miejsc nieszczelności
 2. Oczyszczenie i przygotowanie powierzchni
 3. Aplikacja materiałów uszczelniających
 4. Zabezpieczenie i ochrona naprawionej konstrukcji

Po przygotowaniu, kładzie się odpowiednie materiały izolacyjne. Gdy uszkodzenia są poważne, używa się specjalnych żywic. Na końcu zabezpiecza się naprawioną konstrukcję, by długo była szczelna.

Firma ALBIN Usługi Remontowe specjalizuje się w naprawach przecieków w żelbetowych konstrukcjach. Nasi eksperci korzystają z nowoczesnych technologii. Dzięki temu zapewniamy efektywne i trwałe uszczelnienia. Jeśli potrzebujesz pomocy, dzwoń pod numer 798696119 lub napisz na biuro@albin.com.pl. Chętnie pomożemy i przedstawimy ofertę dostosowaną do twoich potrzeb9.

Naprawy przecieków z żelbetów w Warszawie

Firma ALBIN Usługi Remontowe świadczy usługi napraw przecieków w Warszawie10. Nasza ekipa korzysta z najlepszych materiałów i nowoczesnych technik. Dzięki temu nasza praca jest skuteczna i trwała10.

Dzialamy zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucji. Oferujemy usługi remontowe na wysokim poziomie pracy10.

Szybko realizujemy zlecenia, co jest naszym walorem10. Do prac używamy solidnych materiałów, przez co nasze działania są trwałe. Przed startem sprawdzamy konstrukcje pod kątem przyszłych uszkodzeń10.

Metody naprawy dostosowujemy do stopnia uszkodzeń10. Oferujemy różne podejścia, takie jak obraśnie na mokro. Staramy się, by nasze zabezpieczenia były nie tylko skuteczne, ale i trwałe10.

Oferujemy pełne usługi dla powierzchni żelbetowych10. Specjalizujemy się w najlepszych dostępnych materiałach. Zapraszamy do kontaktu, służymy pomocą i radą10.

Usługi ALBIN Usługi RemontoweSzczegóły
Hydroizolacje tarasów, balkonów i fundamentówSpecjalizacja w zakresie uszczelniania konstrukcji na terenie Warszawy11
Naprawy przecieków dachowychKompleksowe usługi w zakresie renowacji dachów i hydroizolacji różnych obiektów11
Uszczelnianie i reprofilacja żelbetu15 lat doświadczenia w eliminowaniu przecieków i pracach hydroizolacyjnych11

Nasza firma specjalizuje się w usług hydroizolacyjnych od dawna11. Nasze doświadczenie na rynku warszawskim pozwala nam oferować usługi na wysokim poziomie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

“Firma ALBIN Usługi Remontowe to rzetelny partner w dziedzinie napraw przecieków z żelbetów. Ich profesjonalizm i doświadczenie zaowocowały skutecznym zabezpieczeniem naszej nieruchomości.”

Naprawy przecieków Warszawa

Firma ZPH KOMBI Sp. z o. o. z Łodzi to ekspert w usługach chemoodpornych i antykorozyjnych. Oferujemy naprawy betonu, uszczelnianie metodą iniekcji i inne12. Nasza firma współpracowała z dużymi instytucjami. Mamy ponad 25 lat doświadczenia w przemyśle12.

Dlaczego warto skorzystać z usług fachowców?

Usługi napraw przecieków to trudne zadanie. Potrzebni są doświadczeni fachowcy i wysokiej jakości materiały. Dzięki firmie o dobrej reputacji, dostajemy trwałe rozwiązania. Otrzymujemy też gwarancję za ich pracę13.

Zalety korzystania z profesjonalnych firm budowlanych

Zespół z ALBIN Usługi Remontowe ma dużą wiedzę. Potrafią oni naprawić przecieki w betonie i żelbecie. Używają wysokiej jakości materiałów podczas renowacji. Takie jak farby ochronne i elastyczne membrany1314.

ALBIN ma profesjonalne podejście i dobre narzędzia. Szybko zlokalizują źródło przecieku. Usuną zniszczony beton, zabezpieczą zbrojenie i odbudują konstrukcję. Gwarantują trwałe rozwiązanie1315.

Zespół przeprowadzi też prace pielęgnacyjne. Zadbają o dobrą przygotowanie do końcowego wykończenia1314.

Z firmą ALBIN Usługi Remontowe, masz gwarancję solidnej pracy. Naprawa będzie zgodna z praktykami branży. Skontaktuj się: 798696119, czy biuro@albin.com.pl15.

“Dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu ALBIN, mój budynek jest bezpieczny.”

Jan Kowalski, właściciel budynku

Materiały i technologie stosowane w pracach naprawczych

W naprawach przecieków z konstrukcji żelbetowych wybiera się skuteczne materiały. Te materiały tworzą trwałe i szczelne zabezpieczenie16. Są to m.in. płynne membrany poliuretanowe oraz elastyczne masy klejące. Mają bardzo dobrą przyczepność, są elastyczne i trwałe, nawet pod wpływem warunków atmosferycznych16.

Do napraw używa się specjalnych zapraw i betonów, które spełniają normy PN-EN 1504. Te normy określają, jakie właściwości powinny mieć materiały do renowacji. Materiały bywają hydrauliczne, polimerowo-cementowe lub polimerowe. Ważne są ich przyczepność, wytrzymałość i odporność na szkodliwe czynniki16.

Do aplikacji tych wysokiej jakości materiałów potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. To zapewnia, że renowacje będą trwałe i efektywne17. Zaprawy i betony aplikuje się w temperaturze od +15°C do +25°C. Minimalna temp. pracy to +8°C. Wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 75%, co zalecają producenci17.

Jeśli powierzchnia ma ubytki, stosuje się wypełniacze i techniki reprofilacji. Dla większych uszkodzeń strukturalnych konieczne może być wzmocnienie całej konstrukcji16.

Wybór odpowiednich materiałów i technologii naprawczych jest kluczowy dla trwałości konstrukcji. Materiały do naprawy przecieków, hydroizolacje, uszczelnienia betonowe, płynne membrany oraz metody aplikacji kluczowo wpływają na trwałość konstrukcji.

Kompleksowa renowacja konstrukcji to gwarancja ochrony przed przeciekami i zwiększonej odporności na warunki atmosferyczne18. Ważne jest dokładne wypełnianie rys oraz zastosowanie antykorozyjnych zabezpieczeń. To gwarantuje długotrwałość napraw181617.

Ile kosztuje naprawa przecieków z żelbetów?

Koszt naprawy przecieków z żelbetów w Warszawie to duża różnica. Zależy od wielu rzeczy, jak skala uszkodzeń, rodzaj konstrukcji czy dostępność obiektu19.

Firma ALBIN Usługi Remontowe ma doświadczenie w nowoczesnych metodach napraw. Oferuje wiele usług, jak izolacja i reprofilacja ubytków. To pozwala naprawić konstrukcje z żelbetu profesjonalnie19.

Z naprawą przecieków z żelbetów koszty mogą sięgać kilku tysięcy złotych. Przykładowo, kosztowanie impregnacji to 10-15 zł/m². Firma używa materiałów od renomowanych producentów, jak Remmers i Sika19.

Nasi specjaliści po wizycie i analizie zrobili cenę dostosowaną do Waszych potrzeb19. Ofiarujemy dobre ceny i wysoką jakość. Mamy pełne podejście do problemu przecieków w Warszawie i okolicach19.

Skontaktują się z firmą ALBIN Usługi Remontowe pod numerem 798696119. Możecie też napisać na e-mail biuro@albin.com.pl. Dostaniecie wstępną wycenę naprawy z żelbetu19.

Szczegóły dotyczące naprawy przecieków z żelbetów

Projekt naprawy iniekcją musi zawierać ocenę konstrukcji i harmonogram. Do uszczelniania używamy żywic i zaczyń. Sposób wiercenia otworów zależy od rysy20.

Jednostki cieńsze niż 60 cm wymagają specjalnego traktowania. Odstępy w otworach przy wąskich rysach muszą być male20. Dbamy o niewyciekające materiały z elementów20.

Rysy uszczelniamy dokładnie. Otwieramy je jedynie przy szybkiej żywicy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług naprawczych w Warszawie192120.

Wniosek

Naprawa przecieków w betonowych budynkach jest bardzo ważna. Chroń to, co ważne, przed szkodami i ludzi przed niebezpieczeństwem22. Firma ALBIN używa nowoczesnych narzędzi, żeby naprawy były skuteczne. Dzięki temu budynek służy dłużej, a przyszłe naprawy są mniej kosztowne23.

Naprawa przecieków ma wiele plusów na przyszłość. Nie tylko chroni przed wodą, ale także wzmacnia konstrukcję. Dzięki naszemu zespołowi specjalistów, problemy z przeciekami znikną trwale2223.

Numer telefonu, jeśli ktoś potrzebuje pomocy: 798696119.
Adres mailowy dla kontaktu: biuro@albin.com.pl.
Wykwalifikowani pracownicy firmy ALBIN chętnie pomogą w rozwiazaniu problemu.

FAQ

Jakie są najczęstsze przyczyny przecieków z żelbetów?

Uszkodzona izolacja i wysoki poziom wód gruntowych są powszechne. Nieszczelne połączenia między fundamentem a budynkiem często prowadzą do przecieków. Również uszkodzenia fundamentów lub problematyczny teren wokół mogą być przyczyną.

Jakie są najczęstsze objawy przecieków z żelbetów?

Główne symptomy to woda w piwnicach po deszczu, wilgoć na ścianach i luzne fragmenty betonu. Konstrukcja może też wykazywać pęknięcia i erozję.

Jakie zagrożenia niesie ze sobą niezabezpieczenie przecieków z żelbetów?

Niemożliwe do nieliczenia szkody mogą wystać: uszkodzone fundamenty, pęknięte ściany czy stropy. Wilgoć sprzyja też pleśni, niebezpiecznej dla zdrowia. Koszty napraw mogą być ogromne, grozi to także utracie stabilności budynku.

Jakie metody są wykorzystywane do profesjonalnej naprawy przecieków z żelbetów?

Skuteczna naprawa opiera się na zaawansowanych materiałach, np. płynne membrany poliuretanowe. Wymaga to precyzyjnej diagnostyki, oczyszczenie i aplikację specjalistycznych produktów.

Jakie są etapy skutecznej naprawy przecieków w konstrukcjach żelbetowych?

Naprawa jest sekwencją: 1) zlokalizowania problemu, 2) przygotowania powierzchni, 3) użycia materiałów uszczelniających i 4) aplikacji produktów. Taki proces zapewnia trwałą ochronę.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy budowlanej do naprawy przecieków z żelbetów?

Zaufanie do ekspertów gwarantuje skuteczną naprawę. Firmy oferujące usługi, jak ALBIN Usługi Remontowe, posiadają niezbędne know-how i wyposażenie. To gwarantuje solidność i ochronę budynku.

Jakie materiały i technologie są wykorzystywane do naprawy przecieków z żelbetów?

Do napraw używa się nowoczesnych i trwałych materiałów. Przykładowo, płynne membrany poliuretanowe zapewniają niezawodność. Ich aplikacja wymaga specjalistycznego podejścia i sprzętu.

Ile może kosztować naprawa przecieków z żelbetów?

Koszt zależy od wielu faktorów. W naszym przypadku, po oględzinach oferujemy spersonalizowaną wycenę. Zapewniamy atrakcyjne ceny i najwyższą jakość.

Linki do źródeł

 1. https://www.bdb.com.pl/index2.php?m=szukaj&d=main&szukaj=porady inwestorom – Baza Doradztwa Budowlanego BDB – Porady budowlane i doradztwo techniczne
 2. https://www.topbuilding.pl/realizacje/iniekcje-uszczelniajace-i-wzmacniajace – Iniekcje uszczelniające i wzmacniające – Naprawa żelbetu – Wzmacnianie stropu – Taśmy z włókien węglowych – TOP BUILDING Sp. z o.o.
 3. https://www.przegladbudowlany.pl/2018/03/2018-03-PB-41-46-PROB-Runkiewicz-Badania.pdf – PDF
 4. https://www.polskicement.pl/wp-content/uploads/2019/07/Broszura-Beton-w-budownictwie.pdf – PDF
 5. https://www.bdb.com.pl/index2.php?m=szukaj2&d=main&szukaj=błędy wykonawcze – Baza Doradztwa Budowlanego BDB – Porady budowlane i doradztwo techniczne
 6. https://przetargi.wody.gov.pl/wp/postepowania-przetargow/download/130296,Zalacznik-nr-1a-do-OPZ-Szczegolowa-specyfikacja-techniczna-SST-wykonania-i-odbio.html – PDF
 7. https://www.technologie-budowlane.com/Naprawa_zelbetu-1-1925-37_55.html – Naprawa żelbetu
 8. https://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/fundamenty-i-piwnice/305393,uszczelnianie-rys-i-zlaczy-metoda-iniekcji – Uszczelnianie rys i złączy metodą iniekcji
 9. https://fliphtml5.com/vqssg/ujvq/Nasz_Dekarz_32023_(70)/ – Nasz Dekarz 3/2023 (70)
 10. https://lbj.com.pl/reprofilacja-zelbetu/ – Reprofilacja żelbetu – Usługi Budowlane Warszawa LBJ
 11. http://www.zrobimy.com/ogloszenia,0,84,7,17,1.html – Likwidacja przecieków Warszawa – Ursynów specjalizacja , Usługi dekarskie: remonty dachów warszawa, dachy Warszawa, ZROBIMY.COM
 12. http://kombi.biz.pl/referencje – Izolacje chemoodporne oraz naprawa żelbetu
 13. https://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/porady-eksperta/165107,jak-naprawic-ubytki-w-elementach-betonowych-i-zelbetowych – Jak naprawić ubytki w elementach betonowych i żelbetowych?
 14. https://www.izolacje.com.pl/artykul/dachy/282361,dachy-i-stropodachy-wybrane-kwestie-projektowe-w-aspekcie-cieplno-wilgotnosciowym – Dachy i stropodachy – wybrane kwestie projektowe w aspekcie cieplno-wilgotnościowym
 15. https://www.bdb.com.pl/index2.php?m=szukaj2&d=main&szukaj=porady wykonawcom – Baza Doradztwa Budowlanego BDB – Porady budowlane i doradztwo techniczne
 16. https://abc-sciany.pl/naprawa-konstrukcji-zelbetowych/ – Naprawa konstrukcji żelbetowych – Abc-sciany.pl
 17. https://www.technologie-budowlane.com/Naprawa_konstrukcji_z_betonu_i_zelbetu-1-2366-37_56.html – Naprawa konstrukcji z betonu i żelbetu
 18. https://www.izolacje.com.pl/artykul/fundamenty/166902,konstrukcje-zelbetowe-naprawa-rys-metoda-iniekcji-cz-1-powstawanie-rys-i-metody-ich-naprawy – Konstrukcje żelbetowe – naprawa rys metodą iniekcji Cz. 1. Powstawanie rys i metody ich naprawy
 19. https://lbj.com.pl/oferta/ – Oferta – Usługi Budowlane Warszawa LBJ
 20. https://www.izolacje.com.pl/artykul/fundamenty/254982,metody-iniekcyjnego-uszczelniania-rys-i-zlaczy – Metody iniekcyjnego uszczelniania rys i złączy
 21. https://www.technologie-budowlane.com/Koszty_naprawy_i_renowacji_posadzek_betonowych-1-3367-82.html – Koszty naprawy i renowacji posadzek betonowych ★ TECHNOLOGIE-BUDOWLANE.COM™
 22. https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/download/60247,specyfikacja-techniczna-122021.html – PDF
 23. http://www.ptbs.fabryka.net.pl/datadir/doc/bip_1457690926.pdf – PDF

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top